39ojnpdstr

Aktualności

  • Terminarz 39. OJN w roku szkolnym 2015/2016

    2015-06-08

    TERMINARZ 39. OLIMPIADY JĘZYKA NIEMIECKIEGO (rok szkolny 2015/2016)
     
    UWAGA!WAŻNE!!! KOMITET GŁÓWNY ZMUSZONY BYŁ ZLIKWIDOWAĆ 2 
    OKRĘGI: BIAŁOSTOCKI I ZIELONOGÓRSKI; 
    Uczestników z tych okręgów prosimy zgłaszać do najwygodniejszych komunikacyjnie 
    okręgów : (Białystok: do Lublina, Torunia lub Warszawy; Zielona Góra: do Poznania, 
    Szczecina lub Wrocławia)
    Szczegółowe informacje na temat Olimpiady znajdują się na stronie: www.ojn.wsjo.pl 
    1. Szkoły, które organizują eliminacje szkolne, zobowiązane są do zgłoszenia udziału szkoły 
    w Olimpiadzie i przesłania list uczestników na adres - pocztowy lub mailem z adresu 
    mailowego szkoły! - odpowiednich KOMITETÓW OKRĘGOWYCH, do końca października 
    2015 r. 
    2. Eliminacje szkolne - odbędą się dnia 6. listopada 2015 r. o godz. 10.00. Czas trwania 
    eliminacji: 2 godziny lekcyjne (90 minut).
    3. Eliminacje okręgowe (UWAGA: zmiana regulaminu, ze względu na 
    ruchome terminy ferii zimowych w województwach!): 
    a) eliminacje pisemne 2. etapu odbędą się w szkołach dniu 15. stycznia 2016 r. 
    Początek eliminacji pisemnych ustala się na godz. 10.00. Czas trwania - dwie 
    godziny lekcyjne. Bezpośrednio po zakończeniu eliminacji ostemplowane testy 
    zostaną przesłane przez Dyrekcje szkół listami poleconymi do właściwego okręgu 
    (patrz zakładka: „struktura terytorialna”). Nadesłane testy zostaną poprawione i 
    zweryfikowane przez  członków Komitetów Okręgowych, następnie Sekretarze 
    Okręgowi powiadomią szkoły o tym, którzy uczniowie zostali zakwalifikowani do 
    eliminacji ustnych ( zdobyli co najmniej 85% punktów w teście ) oraz o terminie i 
    miejscu eliminacji ustnych.
    b) egzamin ustny dla zakwalifikowanych uczestników, odbędzie się w 12 okręgach w 
    terminach wyznaczonych przez Komitety Okręgowe, jednak nie później, niż 15. 
    lutego.
    4. Finał 39. OJN - eliminacje centralne odbędą się w dniach 1.- 3. kwietnia 2016 r.
    w Poznaniu, w Wyższej Szkole Języków Obcych i Katedrze Skandynawistyki Uniwersytetu 
    im. Adama Mickiewicza, al. Niepodległości 4.

    czytaj więcej

  • Zmiana danych adresowych Śląskiego Komitetu Okręgowego OJN

    2015-06-08

    Szanowni Państwo,

    Uprzejmie informujemy, że Śląski Komitet Okręgowy OJN posiada nowy adres.

    Wyszystkie sprawy związane z organizacją Olimpiady w okręgu śląskim proszę kierować na adres:

    Instytut Filologii Germańskiej UŚ, Al. Gen. Grota-Roweckiego 5, 41-200 Sosnowiec, e-mail: olimpiada.us@wp.pl

    czytaj więcej

  • Kontakt z Biurem Komitetu Głównego OJN

    2015-05-11

    Szanowni Państwo,

    Dyżury telefoniczne Komitetu Głównego (tel: 61 829 3590) do 15. czerwca w terminach:

    środa i czwartek, w godz: 13.00-14.00

     Od 16. czerwca do 15. września dyżury telefoniczne będą zawieszone z powodu remontu biura.

    W uzasadnionych przypadkach prosimy o kontakt mailowy na adres: olimpiadajn@wp.pl - poczta internetowa będzie sprawdzana codziennie.

    czytaj więcej

  • Laureaci 38 OJN

    2015-04-09

     

    Laureaci 38. Olimpiady Języka Niemieckiego
    imię i nazwisko       szkoła                 nauczyciel
    1. Marta Gomolla, PLO nr 2 Opole,               dr Daniela Ploch  
    1. Maximilian Kobylański, 7. LO Wrocław,  Sylwia Korus    
    2. Małgorzata Długosz, 6. LO Kraków,         dr Paweł Moskała
    3. Maximilian Plura, ZSO Kluczbork          Justyna Gembala
    3. Patryk Wainaina, 1. LO Kraków,              Iwona Majcher 
    4. Fabian Misterek, 8. LO Katowice              Gabriela Hodura
    5. Adrian Rüfli, 7. LO Poznań                        Małgorzata Kraśnik
    6. Julia Geisler, PLO 3 Opole,                        Maria Łapacz
    7. Juliana Jakubiec, 13. LO Szczecin             Beata Stelter
    8. Daniela Hosemann, 1. LO Kraków            Iwona Majcher
    9. Sara Zielińska, 49. LO Warszawa             Mariusz Słoka
    10. Piotr Herud, PLO 2 Opole                        Grit Gamlin
    11. Damian Kucharski, LO Słupca                Jolanta Bartkowiak
    12. Nicola Knopp, – PLO nr 3 Opole,             Eliza Duda
    13. Nadja Sarnowska, 2. LO Poznań             Edyta Sobczak
    13. Paulina Świtała, PLO 2 Opole                  Sonia Wacław
    14. Michael Stein, ZS nr 1 Kędzierzyn-Koźle Anna Księżyk
    15. Aleksandra Popik,  PLO 3 Opole           Agata Maziakowska

     

    Laureaci 38. Olimpiady Języka Niemieckiego

     

    Imię i nazwisko

    Szkoła

    nauczyciel

    1

    Marta Gomolla

    PLO nr 2 Opole

    dr Daniela Ploch 

    1

    Maximilian Kobylański

    7. LO Wrocław

    Sylwia Korus   

    2

    Małgorzata Długosz

    6. LO Kraków

    dr Paweł Moskała

    3

    Maximilian Plura

    ZSO Kluczbork

    Justyna Gembala

    3

    Patryk Wainaina

    1. LO Kraków

    Iwona Majcher

    4

    Fabian Misterek

    8. LO Katowice

    Gabriela Hodura

    5

    Adrian Rüfli

    7. LO Poznań

    Małgorzata Kraśnik

    6

    Julia Geisler

    PLO 3 Opole

    Maria Łapacz

    7

    Juliana Jakubiec

    13. LO Szczecin

    Beata Stelter

    8

    Daniela Hosemann

    1. LO Kraków

    Iwona Majcher

    9

    Sara Zielińska

    49. LO Warszawa

    Mariusz Słoka

    10

    Piotr Herud

    PLO 2 Opole

    Grit Gamlin

    11

    Damian Kucharski

    LO Słupca

    Jolanta Bartkowiak

    12

    Nicola Knopp

    PLO nr 3 Opole

    Eliza Duda

    13

    Nadja Sarnowska

    2. LO Poznań

    Edyta Sobczak

    13

    Paulina Świtała

    PLO 2 Opole

    Sonia Wacław

    14

    Michael Stein

    ZS nr 1 Kędzierzyn-Koźle

    Anna Księżyk

    15

    Aleksandra Popik

    PLO 3 Opole

    Agata Maziakowska

     

     

    czytaj więcej

  • Alfabetyczna lista finalistów 38. OJN

    2015-04-09

    Alfabetyczna lista finalistów 38. Olimpiady J. Niemieckiego

     

    Nazwisko, imię          szkoła            nauczyciel

    1. Adasiak, Isabell – 1. LO Łowicz - Monika Kleczyńska

    2. Burczyk, Piotr – PLO 2 Opole – Sonia Wacław

    3. Burgfeld, Claudia – 1. LO Kędzierzyn-Koźle – Sylwia Pieczyk

    4. Czaja, Monika – PLO 1 Opole - Monika Fiedorowicz

    5. Darasz, Rafał – LO ss. Prezentek Rzeszów – Małgorzata Domka-Sołek

    6. Falk, Thomas – 3. LO Gdynia - Justyna Horodecka

    7. Felix, Sahra – PLO 2 Opole– Karina Walecko

    8. Fuła, Filip – 6. LO Kraków - Paweł Pabian

    9.Gruba, Michał – LO ss. Prezentek Rzeszów – Małgorzata Domka-Sołek

    10.Harnot, Maximilian – Prywatne LO Katowice – Małgorzata Bubik

    11.Jaranowski, Wojciech – LO ss. Prezentek Rzeszów – M. Domka-Sołek

    12.Jarolin, Magdalena – 27. LO W-wa – Monika Lisowska/Marcin Bieliński

    13.Jeczeń, Martyna – 2. LO Mielec - Małgorzata Laska

    14.Jendernalik, Miriam – 1. LO Starogard Gdański – Olga Sułek

    15.Kęciek, Konrad – 17. LO Warszawa – Agata Kalita-Olczyk

    16.Kidoń, Sebastian – 6. LO Gdynia – Jolanta Majda

    17.Kolb, Lilly – ZSL-G Mirsk – Paweł Łupicki

    18.Koletzko, Klaudia – ZS 3 Kędzierzyn-Koźle – Joanna Cybal

    19.Kurz, Paula – 2. LO Gdańsk – Bartłomiej Gniecioszek

    20.Ledwoch, Julia – PLO 2 Opole– dr Daniela Ploch

    21.Lis, Joanna – 1. LO Jasło –Małgorzata Fortuna

    22.Łazar, Sarah – ZS Sztum – Aleksandra Wróblewska

    23.Malczewska, Paulina – 4. LO Toruń – Anna Tatara

    24.Manszewski, Christoph – 4. LO Toruń – Anna Schmelter

    25.Michałek, Susanna – 3. LO Gdańsk – Justyna Milewska

    26.Mikołajec, Sandra – 1. LO Racibórz – brak nauczyciela, 

    27.Mucha, Paulina – 1. LO Racibórz - brak nauczyciela

    28.Mueller, Maximilian – ZSElektrycznych Opole – Agnieszka Nowak

    29.Pasoń, Monika – PLO 2 Opole– Sonia Wacław

    30.Pater, Hanna  - 7. LO Wrocław– Sylwia Korus

    31. Rozkoszny, Robert – 1. LO Tychy – Jan Ryl

    32.Rybka, Filip – 8. LO Poznań – Danuta Kin 

    33.Sawicka, Linda – 2. LO Gorzów – Andrzej Janczewski

    34.Schlappa, Sabina – ZSLO Strzelce Opolskie – Artur Gołdyn

    35.Seelbach, Klara – 7. LO Wrocław – Sylwia Korus

    36.Skrzypiec, Christine – PLO 2 Opole dr Daniela Ploch

    37.Socha, Marcel – PLO 2 Opole – dr Daniela Ploch

    38.Sztonyk, Kinga – Gimnazjum nr 12 Wałbrzych – Iwona Rudnicka

    39.Tęcza, Gabor – 4. LO Rzeszów – Anna Zawada

    40.Ulrich, Ewa – 4. LO Toruń – Anna Tatara

    41.Walecko, Anna – PLO 2 Opole– Grit Gamlin/Karina Walecko

    42.Wołącewicz, Kinga – 9. LO Lublin – Katarzyna Lipska

    43.Westwalewicz, Maria – Katolickie LO Krosno – Anna Hadel

    44.Woszczycki, Jakub – 1. LO Kędzierzyn-Koźle – Sylwia Pieczyk

    45.Zawadzka, Anna – 2. LO Rzeszów – Dorota Kawalec

    46.Żółczyńska, Kamila – 5. LO Szczecin – Urszula Berlińska

    47.Żwak, Dominika – PLO 2 Opole– dr Daniela Ploch

    czytaj więcej

  • Po finale 38. OJN

    2015-04-09

    Zapraszamy do galerii zdjęć z finału 38 OJN

    czytaj więcej

  • Olimpiada Języka Niemieckiego

    2014-05-07

     

    Uprzejmie informuję, że Komitet Główny organizuje Olimpiadę w latach 2013/14, 2014/15 i 2015/16 na podstawie umowy z Ministerstwem Edukacji Narodowej :
    Umowa nr MEN/2013/DZSE/1276 zlecenia realizacji zadania publicznego, zawarta w dniu 13. września 2013r. w Warszawie
    Piotr Jankowiak
     v-ce przewodniczący Komitetu Głównego i kierownik organizacyjny OJN

     

    Uprzejmie informuję, że Komitet Główny organizuje Olimpiadę w latach 2013/14, 2014/15 i 2015/16 na podstawie umowy z Ministerstwem Edukacji Narodowej :

    Umowa nr MEN/2013/DZSE/1276 zlecenia realizacji zadania publicznego, zawarta w dniu 13. września 2013r. w Warszawie

    Piotr Jankowiak

    v-ce przewodniczący Komitetu Głównego i kierownik organizacyjny OJN

    czytaj więcej