NOWOŚĆ! STUDIA PODYPLOMOWE

PISANIE KREATYWNE

Lubisz pisać, komentować, oceniać, ale brakuje Tobie narzędzi i pomysłów? Jeśli tak, koniecznie zapoznaj się z nowym kierunkiem studiów!

NIESTACJONARNE (tryb zdalny w formie synchronicznej i asynchronicznej/ e-learning)

Celem studiów Pisanie kreatywne jest przygotowanie słuchaczy do profesjonalnej redakcji tekstu w języku polskim, z zachowaniem konwencji, stylu i rejestru wypowiedzi zgodnej z jej formułą, sytuacją, adresatem i celem. Studia mają charakter warsztatowy i umożliwiają pracę z tekstem pod opieką specjalistów w zróżnicowanej formule zadań zbliżonych do zadań profesjonalnych. Słuchacze poznają nie tylko zasady, ale będą mieli okazje potwierdzić obecne i rozwinąć nowe umiejętności w zakresie: prowadzenia korespondencji, pisania streszczenia, przekształcenia tekstu, pisania raportów, sporządzania notatek, przygotowanie informacji dla mediów, pisania recenzji. Ponadto będą mieli okazje rozwinąć pasję kreatywnego pisania.

2 SEMESTRY, ŁĄCZNIE 180 GODZIN ZAJĘĆ

Kreatywne pisanie jest wypadkową wielu umiejętności, w tym kompetencji językowej, stosowania technik perswazji, znajomości języka polskiego (!). W czasie studiów będziemy  interpretować, streszczać, analizować, konstruować wnioski, pisać sprawozdania, poznawać tajniki kreatywnego pisania, redagowania krótkich informacji na potrzeby mediów, komunikatów, wpisów po dłuższe formy recenzji i formułowania opinii. Będziemy świadomie używać języka, dbając o poprawność, która może decydować o naszej skuteczności.

  • WARSZTAT
  • PANEL DYSKUSYJNY
  • ZAJĘCIA INTERAKTYWNE
  • PREZENTACJA
  • WYSTĄPIENIE
  • PISANIE

Studia te stanowią idealną propozycję dla wszystkich,  których sukces zależy od poprawnego i umiejętnego pisemnego komunikowania się, zorientowanego na osiąganie celów, od umiejętności redagowania tekstów dla różnych celów zawodowych i prywatnych.

– Gatunki tekstów i ich zastosowanie

– Pisanie tekstów autorskich

– Storytelling

– Kreatywne pisanie 

– Opracowanie tekstów i edytorstwo

– Perswazja i teksty marketingowe  

– Opowiadanie obrazem

– Pisanie dla mediów społecznościowych

STUDIA PODYPLOMOWE ON-LINE

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij