Podziękowania

Poznań 13. 06. 2019

Podziękowania

„…są Twoi przyjaciele Rotarianie, oraz reprezentujący różne dziedziny nauki koleżanki i koledzy z naszego i innych uniwersytetów, bliscy Ci ludzie, których spotkałeś na swojej drodze życia, wielu z nich przyjechało z daleka, żeby Cię pożegnać. W Twoim imieniu im wszystkim dziękuję…” W tym jednym zdaniu chciałam zawrzeć podziękowania dla Przyjaciół i Współpracowników z Wyższej Szkoły Języków Obcych im. Samuela Lindego w Poznaniu, o której zarówno Jacek jak i ja zawsze myślimy i mówimy jako o uniwersytecie. Chociaż teraz powinnam, jakoś trudno napisać mi o nim w czasie przeszłym. W Wyższej Szkole Języków Obcych mój mąż znalazł nie tylko pracę, znalazł przyjaciół, kolegów i koleżanki, współpracowników z różnych filologii, z którymi chciał i lubił się spotykać.

Dziękuję p. Rektorowi, Profesorowi Hubertowi Orłowskiemu za niegasnącą przyjaźń, dziękuję p. Kanclerzowi Cezaremu Pieczyńskiemu za to, że przez wszystkie lata znajomości z Jackiem wspierał jego naukowe i organizacyjne pasje, a w ostatnich trudnych miesiącach za każdym razem gdy się widzieliśmy przesyłał mu życzenia powrotu do zdrowia. Dziękuję Profesorowi Waldemarowi Martonowi, Profesorowi Tadeuszowi Zabrockiemu, całemu klanowi Awedyków za obecność w jego życiu prywatnym i naukowym; mgr Katarzynie Matschi, mgr Paulinie Surniak oraz wszystkim pracownikom administracji za życzliwość. Kasi i Paulinie jestem wdzięczna za tolerancję dla różnorodnych pomysłów dydaktycznych mojego męża. Wszystkim Państwu, a szczególnie moim magistrantom Marynie, Katerynie i Krzysztofowi jeszcze raz bardzo, bardzo dziękuję za wsparcie i obecność w trakcie tej ostatniej drogi. Jestem nadal wzruszona państwa serdecznością.

Liliana Sikorska
Profesor WSJO

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij