Po co wyjeżdżać za granicę? Na tak postawione pytanie można odpowiedzieć rozmaicie. W poszukiwaniu lepszej lub lepiej płatnej pracy, ponieważ lubimy podróże i zwiedzanie nowych miejsc, bo fascynują nas inne kultury, bo chcemy poznać nowych ludzi, dowiedzieć się jak żyje się gdzie indziej; czasami wydaje się, że tylko za granicą w pełni zrealizujemy swoje pragnienia i marzenia, znajdziemy swoją drugą połowę, założymy rodzinę…Motywacja bywa rozmaita.

Ale jeśli pytanie o wyjazd skierujemy do filologa lub przyszłego filologa pierwsza odpowiedź jest zazwyczaj taka sama. Wiadomo, jedzie się po to, żeby uczyć się języka, pozbyć się strachu przed mówieniem, doświadczyć na własnej skórze, czym jest prawdziwy „język potoczny” lub slang, nabrać pewności siebie. Dopiero później na myśl przychodzą nowe przyjaźnie, uroki życia w innym kraju, sprawdziany samodzielności, pierwsza praca i cała reszta.

Na naszych stronach znajdziesz kompletne informacje na temat programów wyjazdowych, które realizujemy w Biurze Współpracy z Zagranicą. Mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie w nich coś, co najbardziej odpowiada jego potrzebom i planom życiowym. A jeśli nie? Piszcie do nas! Przychodźcie na spotkania, na dyżury, rozmawiajcie z nami. To, co jeszcze zrobimy, w jakim kierunku pokierujemy działania Biura zależy w dużym stopniu od Was – od Waszych oczekiwań i ambicji.

Mgr Rafał Szczukiewicz
Kierownik Biura Współpracy z Zagranicą