JAPONISTYKA

NOWOCZESNE STUDIA JĘZYKOWE LINGWISTYKA WSPÓŁCZESNA

Pasja studiowania. Nowość – studia niestacjonarne. Język – kultura – społeczeństwo.
Praktyczna znajomość współczesnego języka.

Japonia jest krajem, który zaskakuje. Jest pełna fascynujących kontrastów – nowoczesne miasta i technologie w zgodzie z tradycją i sztuką. Jeśli chcesz w pełni zrozumieć ten kraj, dostrzec i docenić piękno języka i japońskiego stylu życia, zapraszamy na nowoczesne studia językowe do Wyższej Szkoły Języków Obcych im. S. B. Lindego.

W murach naszej Uczelni odbywają się cyklicznie DNI JAPOŃSKIE – gromadzą one miłośników kultury japońskiej– studentów i ich przyjaciół oraz naszych japońskich wykładowców. W świat tego wyjątkowego kraju wprowadzają gości przygotowane przez studentów prezentacje – m. in. na temat tradycyjnej muzyki japońskiej, niezwykłych japońskich wynalazków, różnic kulturowych dzielących Japonię i kraje Zachodu. Wydarzenie budzi zawsze duże zainteresowanie wśród wszystkich przybyłych, dla wielu z nich spotkania te są impulsem do podjęcia studiów orientalnych w WSJO.

MOCNE STRONY STUDIOWANIA

Wyższa Szkoła Języków Obcych od 22 lat prowadzi nowoczesne studia językowe rozbudowując i zmieniając ich program w rytm ewolucji współczesnego świata i potrzeb studentów. Od zawsze studia nasze charakteryzuje nacisk na kształcenie praktycznych umiejętności językowych.

Studia wspieramy platformą e-learningową dającą dostęp do dodatkowych materiałów i źródeł. Chętnie korzystamy z multimediów, sale wyposażone są w tablice multimedialne i projektory. Zajęcia z translacji realizowane są w kabinach tłumaczeniowych wyposażonych w pełen system konferencyjnego tłumaczenia symultanicznego.

Księgozbiór uczelni oraz dostęp do źródeł w Internecie zapewniają studentom możliwość czerpania z aktualnych zasobów wiedzy.

Uczelnię tworzymy wspólnie. Zarówno wykładowcy jak i studenci tak z Polski jak i z zagranicy mają równe prawa we współtworzeniu środowiska sprzyjającego rozwijaniu się w oczekiwanym przez młodych ludzi kierunku.

Naszym studentom oferujemy wsparcie w codziennym życiu akademickim. W tym celu powołaliśmy Rzecznika Spraw Studenckich oraz Opiekuna ds. Osób z Niepełnosprawnością, którzy na co dzień udzielają pomocy naszym studentom.

Wyższa Szkoła Języków Obcych jest dobrze przygotowana do prowadzenia zajęć w czasach dynamicznie zmieniającej się sytuacji zdrowotnej. Podczas zdalnego nauczania zajęcia realizowane były on-line w czasie rzeczywistym zgodnie z planem studiów. Dodatkowo korzystali z możliwości indywidualnych konsultacji i tutoringu. Wspierani byli także rozbudowaną platformą distance learning. Doświadczenia, jakie zebraliśmy oraz wyposażenie i technologia, w jakie zainwestowaliśmy sprawiają, że prowadzone zajęcia zdalne charakteryzuje wysoka skuteczność.

DLA KOGO

Oferta przeznaczona jest dla osób, które posiadają świadectwo dojrzałości.

CZAS TRWANIA

Studia I stopnia trwają
3 lata (6 semestrów).

FORMA STUDIÓW

Studia I stopnia są dostępne zarówno w trybie stacjonarnym (zajęcia od poniedziałku do piątku), jak i niestacjonarnym (zajęcia w piątki w godzinach popołudniowo-wieczornych oraz soboty i niedziele). Wszystkie zajęcia odbywają się na Uczelni.

STUDIA STACJONARNE / STUDIA NIESTACJONARNE

POZNAJ HISTORIE NASZYCH STUDENTÓW

Jestem Paulina, a naukę języka japońskiego w Wyższej Szkole Języków Obcych mogę porównać do wspaniałej podróży, która nie tylko poszerzyła moje horyzonty, ale również pozwoliła mi poznać samą siebie. W trakcie nauki miałam kontakt z renomowanymi wykładowcami, którzy z pasją, w bardzo solidny sposób przekazywali wiedzę. Na japonistyce nie funkcjonuje słowo „nuda”, ponieważ zawsze znajdowały się jakieś anegdoty czy językowe smaczki, które potrafiły rozbudzić wyobraźnię do dalszej nauki. 

Wszyscy wykładowcy regularnie odwiedzali Kraj Kwitnącej Wiśni, a po powrocie dzielili się swoimi doświadczeniami ze studentami, którzy z wypiekami na twarzach pochłaniali każde słowo. Native speakerzy przekazywali praktyczną, użytkową wiedzę o języku, uczyli i pomagali opanować słownictwo oraz zwroty, które są najczęściej używane przez rodzimych użytkowników języka japońskiego. Japonistyka w Wyższej Szkole Języków Obcych to kierunek, który cały czas ewoluuje i wysłuchuje potrzeb swoich studentów, dodatkowym atutem jest spora liczba zajęć poza programem studiów, które pozwalają nie tylko na skosztowanie prawdziwej kultury Japonii, ale również na zacieśnianie więzów między samymi studentami. Jestem dumna, że mogę mówić o sobie jako o absolwentce japonistyki w Wyższej Szkole Języków Obcych.

ŚWIAT JĘZYKA – JĘZYKI ŚWIATA

Rozwój w obszarze współczesnego, żywego języka dający swobodę komunikacji i intuicję językową w każdej sytuacji od codziennej po biznesową. Znajomość współczesnego świata, tego co dziś wyznacza trendy społeczne i kulturowe danego obszaru językowego. Pewność językowa, która pozwala swobodnie wyrażać opinię, prezentować poglądy, korzystać z wiedzy, skutecznie się komunikować. Rozwinięte kompetencje przyszłości jak praca w zespole, prowadzenie projektu, wielozadaniowość, przetwarzanie informacji, kształcone nie w sali wykładowej, a podczas programu praktyk. Umiejętności społeczne pozwalające nawiązywać relacje, rozumieć emocje, poznawać innych i siebie. Poznawanie języka przewagą zajęć praktycznych nad teorią dające umiejętności i wiedzę. Lingwistyka współczesna – nowoczesne studia językowe.

POZNAJ WSJO

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij