KOREANISTYKA

NOWOCZESNE STUDIA JĘZYKOWE LINGWISTYKA WSPÓŁCZESNA

Nowoczesne społeczeństwo. Światowy zasięg kultury. Dynamika – nowoczesność – rozwój.
Praktyczna znajomość współczesnego języka.

Studia umożliwiają rozwój w obszarze języka koreańskiego, dający swobodę komunikacji i intuicję językową w każdej sytuacji – od codziennej po biznesową. Ponadto studenci uczestniczą w warsztatach kompetencji miękkich, projektują swoją ścieżkę kariery, dzielą się swoją pasją podczas Dni Kultury Koreańskiej. Studia adresujemy do osób, które chcą osiągnąć wysoki poziom znajomości języka koreańskiego mocno osadzony w kontekstach kultury oraz współczesnego społeczeństwa Korei Południowej.
Atuty tych studiów to program zorientowany na język, z przewagą zajęć praktycznych o charakterze ćwiczeniowym i warsztatowym, wzbogacony o blok praktyk zawodowych organizowanych przez Uczelnię. W ramach studiów tworzone są grupy od podstaw.

MOCNE STRONY STUDIOWANIA

Wyższa Szkoła Języków Obcych od 22 lat prowadzi nowoczesne studia językowe rozbudowując i zmieniając ich program w rytm ewolucji współczesnego świata i potrzeb studentów. Od zawsze studia nasze charakteryzuje nacisk na kształcenie praktycznych umiejętności językowych.

Studia wspieramy platformą e-learningową dającą dostęp do dodatkowych materiałów i źródeł. Chętnie korzystamy z multimediów, sale wyposażone są w tablice multimedialne i projektory. Zajęcia z translacji realizowane są w kabinach tłumaczeniowych wyposażonych w pełen system konferencyjnego tłumaczenia symultanicznego.

Księgozbiór uczelni oraz dostęp do źródeł w Internecie zapewniają studentom możliwość czerpania z aktualnych zasobów wiedzy.

Uczelnię tworzymy wspólnie. Zarówno wykładowcy jak i studenci tak z Polski jak i z zagranicy mają równe prawa we współtworzeniu środowiska sprzyjającego rozwijaniu się w oczekiwanym przez młodych ludzi kierunku.

Naszym studentom oferujemy wsparcie w codziennym życiu akademickim. W tym celu powołaliśmy Rzecznika Spraw Studenckich oraz Opiekuna ds. Osób z Niepełnosprawnością, którzy na co dzień udzielają pomocy naszym studentom.

Wyższa Szkoła Języków Obcych jest dobrze przygotowana do prowadzenia zajęć w czasach dynamicznie zmieniającej się sytuacji zdrowotnej. Podczas zdalnego nauczania zajęcia realizowane były on-line w czasie rzeczywistym zgodnie z planem studiów. Dodatkowo korzystali z możliwości indywidualnych konsultacji i tutoringu. Wspierani byli także rozbudowaną platformą distance learning. Doświadczenia, jakie zebraliśmy oraz wyposażenie i technologia, w jakie zainwestowaliśmy sprawiają, że prowadzone zajęcia zdalne charakteryzuje wysoka skuteczność.

DLA KOGO

Oferta przeznaczona jest dla osób, które posiadają świadectwo dojrzałości.

CZAS TRWANIA

Studia I stopnia trwają
3 lata (6 semestrów).

FORMA STUDIÓW

Studia I stopnia są dostępne zarówno w trybie stacjonarnym (zajęcia od poniedziałku do piątku), jak i niestacjonarnym (zajęcia w piątki w godzinach popołudniowo-wieczornych oraz soboty i niedziele). Wszystkie zajęcia odbywają się na Uczelni.

POZNAJ WSJO

STUDIA STACJONARNE / STUDIA NIESTACJONARNE

POZNAJ HISTORIE NASZYCH STUDENTÓW

Cześć wszystkim! Nazywam się Julia i jestem absolwentką koreanistyki na Wyższej Szkole Języków Obcych w Poznaniu. Obecnie realizuje studia II stopnia na Uniwersytecie i chciałabym krótko opowiedzieć Wam o mojej przygodzie na WSJO! Pewnie jak u większości z Was, koreańskim zainteresowałam się poprzez kulturę, głównie seriale i muzykę. Zaczęłam uczyć się sama poprzez dostępne źródła i filmiki, ale wiedziałam, że to nie wystarczy. Tak właśnie natrafiłam na WSJO, gdzie już od pierwszych dni czułam, że będzie to przygoda życia. Natrafiłam na wspaniałą grupę osób (pozdrawiam dziewczyny!) i jeszcze cudowniejszą kadrę nauczycieli. Każdy zawsze miał czas, aby wyjaśniać problemy indywidualnie, pomagać i uczyć poprzez zabawę. Choć nauka koreańskiego może być żmudna i ciężka, dzięki cierpliwości wykładowców, ciężka praca opłacała się zauważalnymi postępami. Mieliśmy różnego rodzaju zajęcia: gramatykę, komunikację, konwersacje z nativem, wykłady związane z kulturą i historią.

Każdy wykładowca, dzięki pozytywnemu nastawieniu oraz ciekawostkom, zachęcał nas do odkrywania i zgłębiania wiedzy. Jednym z moich najmilszych wspomnień jest Dzień Kultur, gdzie miałyśmy szansę przybliżyć innym kierunkom kulturę koreańską i poczęstować wszystkich własnoręcznie przyrządzonymi koreańskimi przekąskami. Również na trzecim roku zorganizowałyśmy integrację z wszystkimi trzema rocznikami! Przez swoje zainteresowanie językoznawstwem, najmilej wspominam zajęcia z gramatyki opisowej z Panią Weroniką oraz Historię Języka Koreańskiego z dr Pawłem Kidą. To właśnie dzięki nim mogłam rozwijać się dalej i dostałam szansę wystąpienia na Ogólnopolskim Kongresie Koreanistycznym. WSJO jest miejscem, gdzie każdy traktowany jest indywidualnie, dzięki czemu sam może poznać, co naprawdę go interesuje i wspierany jest w tym, co chciałby w życiu osiągnąć.

ŚWIAT JĘZYKA – JĘZYKI ŚWIATA

Rozwój w obszarze współczesnego, żywego języka dający swobodę komunikacji i intuicję językową w każdej sytuacji od codziennej po biznesową. Znajomość współczesnego świata, tego co dziś wyznacza trendy społeczne i kulturowe danego obszaru językowego. Pewność językowa, która pozwala swobodnie wyrażać opinię, prezentować poglądy, korzystać z wiedzy, skutecznie się komunikować. Rozwinięte kompetencje przyszłości jak praca w zespole, prowadzenie projektu, wielozadaniowość, przetwarzanie informacji, kształcone nie w sali wykładowej, a podczas programu praktyk. Umiejętności społeczne pozwalające nawiązywać relacje, rozumieć emocje, poznawać innych i siebie. Poznawanie języka przewagą zajęć praktycznych nad teorią dające umiejętności i wiedzę. Lingwistyka współczesna – nowoczesne studia językowe.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij