AMERYKANISTYKA

Studia podyplomowe „Amerykanistyka” zaprojektowano jako kompendium wiedzy o współczesnych Stanach Zjednoczonych dla tych, którzy pasjonują się Stanami i chcieliby wiedzieć o nich jeszcze więcej jak i dla tych, którzy tutaj dopiero odkryją jak wielkie znaczenie odgrywa ten relatywnie młody kraj wywierając wpływ na niemal każdy aspekt życia większości ludzi świata.
Przygotowany przez WSJO program pozwala zdobyć wiedzę z szerokiego zakresu tematów związanych z historią państwa i narodu, kulturą i literaturą, a także społeczeństwem. Ze względu na objętość tematyki objętej hasłem „amerykanistyka” poszczególne moduły stanowią autorskie propozycje wykładowców, którzy preferują tematy nieoczywiste, niekonwencjonalne ujęcia i obalanie stereotypów na temat Ameryki.

DLA KOGO

Oferta przeznaczona jest dla osób, które ukończyły studia I lub II stopnia.

CZAS TRWANIA

Zajęcia odbywają się przez 2 semestry, łącznie 180 godzin zajęć.

STUDIA PODYPLOMOWE ON-LINE

FORMA ZAJĘĆ

  • warsztat
  • panel dyskusyjny
  • zajęcia interaktywne
  • prezentacja

FORMA STUDIÓW

Zajęcia odbywają się w soboty oraz niedziele, co 2 tygodnie (tryb zdalny w formie synchronicznej i asynchronicznej/E-learning).

W zależności od wskazanych przy rekrutacji preferencji Słuchaczy zajęcia prowadzone są w języku polskim i/lub angielskim przez specjalistów z poszczególnych dziedzin. Znajomość języka angielskiego umożliwia skorzystanie z obszerniejszej biblioteki źródeł, ale nie jest wymogiem koniecznym do wzięcia satysfakcjonującego uczestnika udziału w zajęciach.

Zajęcia pomyślane są jako interaktywne warsztaty, których uczestnicy – pod opieką moderatora/wykładowcy – zdobywają wiedzę korzystając ze wskazanych źródeł, ale uczą się także od siebie nawzajem, wymieniając poglądy, ścierając się intelektualnie i broniąc swoich racji.  Dlatego nie należy nastawiać się na wysłuchanie przygotowanych przez prowadzących wykładów czy prezentacji, ale założyć aktywne uczestnictwo wymagające własnego wkładu w postaci czasu poświęconego na zapoznanie się ze wskazanymi materiałami i przygotowanie się do omawiania zapowiedzianych zagadnień.

Studia te stanowią idealną propozycję dla szerokiej grupy osób mających zawodową potrzebę poszerzenia swojej orientacji w zakresie tej tematyki ze względu na kontakty międzynarodowe, dla filologów języka angielskiego chcących poszerzyć lub odświeżyć swoją wiedzę i znajomość współczesnych realiów amerykańskich oraz dla osób hobbystycznie zainteresowanych amerykańską kulturą, literaturą, społeczeństwem i polityką.

Studia podyplomowe kończą się przygotowaniem projektu zaliczeniowego przez Słuchaczy, którzy  samodzielnie lub w parach albo grupach wybierają temat w oparciu o zaproponowane przez prowadzących interdyscyplinarne ujęcia wybranych zagadnień. Projekt może mieć formę eseju, analizy, raportu, prezentacji itp. lub opracowania z podaniem literatury. Jego celem jest umożliwienie Słuchaczom zgłębienia zagadnień, które ich szczególnie interesują pod kierunkiem specjalistów z danej dziedziny, którzy wskażą adekwatne źródła. 
Kończąc studia, Słuchacz otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

  • Ciekawe tematy, świetni wykładowcy
  • Dogodne terminy zajęć, ciekawe treści, możliwość poznania nietypowych zagadnień
  • Bardzo interesujący program studiów, wykładowcy są ekspertami w swojej dziedzinie i potrafią przekazać wiedzę w przystępny i ciekawy sposób
  • Świetny dobór wykładowców, sprawna komunikacja, ciekawy dobór przedmiotów
  • Wykłady inspirujące do dalszych poszukiwań treści, miła atmosfera na zajęciach

PROGRAM/MODUŁY

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij