GERMANISTYKA

NOWOCZESNE STUDIA JĘZYKOWE LINGWISTYKA WSPÓŁCZESNA

Język europejskiego biznesu. Logistyka-handel-finanse. Tradycja-kultura-nowoczesne społeczeństwo.
Praktyczna znajomość współczesnego języka.

Język niemiecki należy do dziesięciu najczęściej używanych języków na świecie – posługuje się nim już ponad 230 milionów ludzi. Niemcy odgrywają ważną rolę w europejskiej gospodarce, dlatego nasi absolwenci bez problemu znajdują zatrudnienie w jednej z kilkudziesięciu firm działających w Poznaniu i Wielkopolsce z kapitałem niemieckim.
Studia pozwalają na osiągnięcie biegłości w języku niemieckim na poziomie zbliżonym do rodzimych użytkowników. Atuty tych studiów to program zorientowany na język współczesny, z przewagą zajęć praktycznych o charakterze ćwiczeniowym i warsztatowym, wzbogacony o blok praktyk zawodowych organizowanych przez Uczelnię. Studia te prowadzone są również od podstaw z myślą o osobach, które dopiero chcą rozpocząć naukę tego języka.

MOCNE STRONY STUDIOWANIA

Wyższa Szkoła Języków Obcych od 22 lat prowadzi nowoczesne studia językowe rozbudowując i zmieniając ich program w rytm ewolucji współczesnego świata i potrzeb studentów. Od zawsze studia nasze charakteryzuje nacisk na kształcenie praktycznych umiejętności językowych.

Studia wspieramy platformą e-learningową dającą dostęp do dodatkowych materiałów i źródeł. Chętnie korzystamy z multimediów, sale wyposażone są w tablice multimedialne i projektory. Zajęcia z translacji realizowane są w kabinach tłumaczeniowych wyposażonych w pełen system konferencyjnego tłumaczenia symultanicznego.

Księgozbiór uczelni oraz dostęp do źródeł w Internecie zapewniają studentom możliwość czerpania z aktualnych zasobów wiedzy.

Uczelnię tworzymy wspólnie. Zarówno wykładowcy jak i studenci tak z Polski jak i z zagranicy mają równe prawa we współtworzeniu środowiska sprzyjającego rozwijaniu się w oczekiwanym przez młodych ludzi kierunku.

Naszym studentom oferujemy wsparcie w codziennym życiu akademickim. W tym celu powołaliśmy Rzecznika Spraw Studenckich oraz Opiekuna ds. Osób z Niepełnosprawnością, którzy na co dzień udzielają pomocy naszym studentom.

Wyższa Szkoła Języków Obcych jest dobrze przygotowana do prowadzenia zajęć w czasach dynamicznie zmieniającej się sytuacji zdrowotnej. Podczas nauczania zajęcia realizowane były on-line w czasie rzeczywistym zgodnie z planem studiów. Dodatkowo korzystali z możliwości indywidualnych konsultacji i tutoringu. Wspierani byli także rozbudowaną platformą distance learning. Doświadczenia, jakie zebraliśmy oraz wyposażenie i technologia, w jakie zainwestowaliśmy sprawiają, że prowadzone zajęcia zdalne charakteryzuje wysoka skuteczność.

DLA KOGO

Oferta przeznaczona jest dla osób, które posiadają świadectwo dojrzałości.

CZAS TRWANIA

Studia I stopnia trwają
3 lata (6 semestrów).

FORMA STUDIÓW

Studia I stopnia są dostępne zarówno w trybie stacjonarnym (zajęcia od poniedziałku do piątku), jak i niestacjonarnym (zajęcia w piątki w godzinach popołudniowo-wieczornych oraz soboty i niedziele). Wszystkie zajęcia odbywają się na Uczelni.

STUDIA STACJONARNE / STUDIA NIESTACJONARNE

POZNAJ HISTORIE NASZYCH STUDENTÓW

Mam na imię Zosia i kończę właśnie pierwszy rok germanistyki. Dlaczego akurat niemiecki? Język ten zaczął fascynować mnie już w pierwszej klasie liceum i szybko stał się moim ulubionym przedmiotem. Uczyłam się go z ogromną przyjemnością, a każda lekcja była przeze mnie bardzo wyczekiwana.

Pomysł, żeby iść na germanistykę pojawił się tak naprawdę dopiero trzy miesiące przed maturą, kiedy zorientowałam się jak mało czasu zostało mi nauki tego przedmiotu. Nie wyobrażałam sobie, żeby praca jaką włożyłam w naukę tego języka skończyła się tylko na maturze, no i też nie wyobrażałam sobie dalszej edukacji bez niemieckiego. Germanistyka w WSJO wydała się więc idealnym kierunkiem i nie pomyliłam się. Wykładowcy, którzy przekazują nam wiedzę dotyczącą języka niemieckiego, robią to z dużą pasją, co tylko pogłębia moją fascynację tym językiem. Najciekawszym przedmiotem dla mnie jest zdecydowanie Gramatyka Praktyczna, ponieważ od początku mojej przygody z niemieckim, gramatyka jest czymś, czego lubię się uczyć najbardziej ponieważ łatwo mi ją przyswoić. 

ŚWIAT JĘZYKA – JĘZYKI ŚWIATA

Rozwój w obszarze współczesnego, żywego języka dający swobodę komunikacji i intuicję językową w każdej sytuacji od codziennej po biznesową. Znajomość współczesnego świata, tego co dziś wyznacza trendy społeczne i kulturowe danego obszaru językowego. Pewność językowa, która pozwala swobodnie wyrażać opinię, prezentować poglądy, korzystać z wiedzy, skutecznie się komunikować. Rozwinięte kompetencje przyszłości jak praca w zespole, prowadzenie projektu, wielozadaniowość, przetwarzanie informacji, kształcone nie w sali wykładowej, a podczas programu praktyk. Umiejętności społeczne pozwalające nawiązywać relacje, rozumieć emocje, poznawać innych i siebie. Poznawanie języka przewagą zajęć praktycznych nad teorią dające umiejętności i wiedzę. Lingwistyka współczesna – nowoczesne studia językowe.

POZNAJ WSJO

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij