HISPANISTYKA

NOWOCZESNE STUDIA JĘZYKOWE LINGWISTYKA WSPÓŁCZESNA

Globalny zasięg. Bogata kultura. Biznes i turystyka.
Praktyczna znajomość współczesnego języka.

Hiszpański jest obecnie jednym z najpopularniejszych języków zarówno dla studentów, jak i w biznesie, gdzie staje się coraz bardziej przydatny. Studia umożliwiają rozwój w obszarze współczesnego języka hiszpańskiego, dający swobodę komunikacji i intuicję językową w każdej sytuacji. Ponadto studenci uczestniczą w warsztatach kompetencji miękkich, projektują swoją ścieżkę kariery, nabywają wiedzę o psychologii komunikacji i wywierania wpływu. Studia adresujemy do osób, które chcą osiągnąć wysoki poziom znajomości języka hiszpańskiego mocno osadzonego w kontekstach kultury oraz współczesnego społeczeństwa krajów obszaru hiszpańskojęzycznego.  Program studiów zorientowany jest na język, z przewagą zajęć praktycznych o charakterze ćwiczeniowym i warsztatowym, wzbogacony o blok praktyk zawodowych organizowanych przez Uczelnię. W ramach studiów tworzone są także grupy od podstaw.

MOCNE STRONY STUDIOWANIA

Wyższa Szkoła Języków Obcych od 22 lat prowadzi nowoczesne studia językowe rozbudowując i zmieniając ich program w rytm ewolucji współczesnego świata i potrzeb studentów. Od zawsze studia nasze charakteryzuje nacisk na kształcenie praktycznych umiejętności językowych.

Studia wspieramy platformą e-learningową dającą dostęp do dodatkowych materiałów i źródeł. Chętnie korzystamy z multimediów, sale wyposażone są w tablice multimedialne i projektory. Zajęcia z translacji realizowane są w kabinach tłumaczeniowych wyposażonych w pełen system konferencyjnego tłumaczenia symultanicznego.

Księgozbiór uczelni oraz dostęp do źródeł w Internecie zapewniają studentom możliwość czerpania z aktualnych zasobów wiedzy.

Uczelnię tworzymy wspólnie. Zarówno wykładowcy jak i studenci tak z Polski jak i z zagranicy mają równe prawa we współtworzeniu środowiska sprzyjającego rozwijaniu się w oczekiwanym przez młodych ludzi kierunku.

Naszym studentom oferujemy wsparcie w codziennym życiu akademickim. W tym celu powołaliśmy Rzecznika Spraw Studenckich oraz Opiekuna ds. Osób z Niepełnosprawnością, którzy na co dzień udzielają pomocy naszym studentom.

Wyższa Szkoła Języków Obcych jest dobrze przygotowana do prowadzenia zajęć w czasach dynamicznie zmieniającej się sytuacji zdrowotnej. Podczas zdalnego nauczania zajęcia realizowane były on-line w czasie rzeczywistym zgodnie z planem studiów. Dodatkowo korzystali z możliwości indywidualnych konsultacji i tutoringu. Wspierani byli także rozbudowaną platformą distance learning. Doświadczenia, jakie zebraliśmy oraz wyposażenie i technologia, w jakie zainwestowaliśmy sprawiają, że prowadzone zajęcia zdalne charakteryzuje wysoka skuteczność.

DLA KOGO

Oferta przeznaczona jest dla osób, które posiadają świadectwo dojrzałości.

CZAS TRWANIA

Studia I stopnia trwają
3 lata (6 semestrów).

FORMA STUDIÓW

Studia I stopnia są dostępne zarówno w trybie stacjonarnym (zajęcia od poniedziałku do piątku), jak i niestacjonarnym (zajęcia w piątki w godzinach popołudniowo-wieczornych oraz soboty i niedziele). Wszystkie zajęcia odbywają się na Uczelni.

STUDIA STACJONARNE / STUDIA NIESTACJONARNE

POZNAJ HISTORIE NASZYCH STUDENTÓW

Cześć! Mam na imię Olga i jestem studentką trzeciego roku hispanistyki. Jestem bardzo zadowolona ze swojego wyboru studiów, ponieważ wiem, że jestem tu gdzie powinnam być, a moją miłość do języka hiszpańskiego poszerzało dowiadywanie się o historii i 

kulturze Hiszpanii. Zaletą tego kierunku jest przyjemna atmosfera na zajęciach. Spotkania odbywają się w małych grupach tak, aby móc łatwiej i sprawniej pracować. Dzięki temu dostaje się więcej uwagi a i jest możliwość integracji. Jeśli chodzi o wykładowców to wiadomo, że każdy oczekuje czegoś innego. Moją sympatię zdobył w szczególności dr hab. Antonio Lopez Gonzalez. Jest On native speakerem, więc dwukrotnie bardziej przyswaja się język mając z Nim zajęcia. Poza tym ma zawsze dobrą energię i w nietuzinkowy sposób potrafi przekazać najbardziej żmudne zagadnienia.
Jeśli chodzi o mnie to jest to mój ostatni rok, więc i pora na pisanie pracy licencjackiej. Wybrałam temat „Miłość oczami Pablo Nerudy”, ponieważ lubię poezję, a szczególnie o miłosnej tematyce. Moje plany po studiach I stopnia nie są jeszcze sprecyzowane. Najbardziej marzyłaby mi się praca w firmie międzynarodowej jako tłumacz. Jednocześnie chciałabym kontynuować naukę na studiach magisterskich. Możliwości po studiach językowych jest wiele, a pozytywów, które z tego płynął jeszcze więcej – spróbujcie a przekonacie się sami.

ŚWIAT JĘZYKA – JĘZYKI ŚWIATA

Rozwój w obszarze współczesnego, żywego języka dający swobodę komunikacji i intuicję językową w każdej sytuacji od codziennej po biznesową. Znajomość współczesnego świata, tego co dziś wyznacza trendy społeczne i kulturowe danego obszaru językowego. Pewność językowa, która pozwala swobodnie wyrażać opinię, prezentować poglądy, korzystać z wiedzy, skutecznie się komunikować. Rozwinięte kompetencje przyszłości jak praca w zespole, prowadzenie projektu, wielozadaniowość, przetwarzanie informacji, kształcone nie w sali wykładowej, a podczas programu praktyk. Umiejętności społeczne pozwalające nawiązywać relacje, rozumieć emocje, poznawać innych i siebie. Poznawanie języka przewagą zajęć praktycznych nad teorią dające umiejętności i wiedzę. Lingwistyka współczesna – nowoczesne studia językowe.

POZNAJ WSJO

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij