SINOLOGIA

NOWOCZESNE STUDIA JĘZYKOWE LINGWISTYKA WSPÓŁCZESNA

Dynamiczna gospodarka. Światowa gospodarka. Język – kultura – społeczeństwo. Również niestacjonarne.
Praktyczna znajomość współczesnego języka.

Zainteresowanie językami z odległych kultur rośnie każdego roku. Znajomość tego języka niesie za sobą wiele korzyści i pozwala poszerzyć horyzonty. Chińska gospodarka jest jedną z najszybciej rozwijających się na świecie – to sprawia, że w Europie powstaje coraz więcej firm z chińskim kapitałem. Nauka chińskiego pozwala naszym absolwentom zdobyć przewagę na rynku międzynarodowym.

Studia w Wyższej Szkole Języków Obcych im. S. B. Lindego pozwalają na osiągnięcie biegłości w języku chińskim na poziomie zbliżonym do rodzimych użytkowników. Atuty tych studiów to program zorientowany na język, z przewagą zajęć praktycznych o charakterze ćwiczeniowym i warsztatowym, wzbogacony o blok praktyk zawodowych organizowanych przez Uczelnię. Studia te prowadzone są od podstaw.

MOCNE STRONY STUDIOWANIA

Wyższa Szkoła Języków Obcych od 22 lat prowadzi nowoczesne studia językowe rozbudowując i zmieniając ich program w rytm ewolucji współczesnego świata i potrzeb studentów. Od zawsze studia nasze charakteryzuje nacisk na kształcenie praktycznych umiejętności językowych.

Studia wspieramy platformą e-learningową dającą dostęp do dodatkowych materiałów i źródeł. Chętnie korzystamy z multimediów, sale wyposażone są w tablice multimedialne i projektory. Zajęcia z translacji realizowane są w kabinach tłumaczeniowych wyposażonych w pełen system konferencyjnego tłumaczenia symultanicznego.

Księgozbiór uczelni oraz dostęp do źródeł w Internecie zapewniają studentom możliwość czerpania z aktualnych zasobów wiedzy.

Uczelnię tworzymy wspólnie. Zarówno wykładowcy jak i studenci tak z Polski jak i z zagranicy mają równe prawa we współtworzeniu środowiska sprzyjającego rozwijaniu się w oczekiwanym przez młodych ludzi kierunku.

Naszym studentom oferujemy wsparcie w codziennym życiu akademickim. W tym celu powołaliśmy Rzecznika Spraw Studenckich oraz Opiekuna ds. Osób z Niepełnosprawnością, którzy na co dzień udzielają pomocy naszym studentom.

Wyższa Szkoła Języków Obcych jest dobrze przygotowana do prowadzenia zajęć w czasach dynamicznie zmieniającej się sytuacji zdrowotnej. Podczas zdalnego nauczania zajęcia realizowane były on-line w czasie rzeczywistym zgodnie z planem studiów. Dodatkowo korzystali z możliwości indywidualnych konsultacji i tutoringu. Wspierani byli także rozbudowaną platformą distance learning. Doświadczenia, jakie zebraliśmy oraz wyposażenie i technologia, w jakie zainwestowaliśmy sprawiają, że prowadzone zajęcia zdalne charakteryzuje wysoka skuteczność.

DLA KOGO

Oferta przeznaczona jest dla osób, które posiadają świadectwo dojrzałości.

CZAS TRWANIA

Studia I stopnia trwają
3 lata (6 semestrów).

FORMA STUDIÓW

Studia I stopnia są dostępne zarówno w trybie stacjonarnym (zajęcia od poniedziałku do piątku), jak i niestacjonarnym (zajęcia w piątki w godzinach popołudniowo-wieczornych oraz soboty i niedziele). Wszystkie zajęcia odbywają się na Uczelni.

STUDIA STACJONARNE / STUDIA NIESTACJONARNE

POZNAJ HISTORIE NASZYCH STUDENTÓW

Nazywam się Marianna i mam 20 lat. Przyjechałam z Norwegii, aby studiować tutaj, w Polsce. Moją wielką pasją jest nauka języków obcych dlatego wybrałam naukę chińskiego w WSJO. Twierdzę że język chiński jest bardzo przyszłościowy. Wszystko związane z Chinami 

jest moim zdaniem ciekawe, od kultury, po język. Bardzo podoba mi się atmosfera w naszej grupie. Staliśmy się taką rodzinką i wspieramy się nawzajem. Mamy również fajnych wykładowców. 
Ogólnie język chiński jest trudnym językiem. Coś co szczególnie mi sprawia trudność to fonetyka i gramatyka. Wskazówka dla przyszłych studentów – kluczem w nauce języka jest systematyczność, wytrwałość i nauka na bieżąco. Szczególnie jeśli chodzi o chińskie znaki. Ja osobiście, najpierw rozpisuję znak w jakiej kolejności pisze się kreski. Potem piszę całą linijkę z tym znakiem powtarzając na głos ton i wymowę. Na koniec odkładam kartkę, i piszę „w powietrzu” znak powtarzając cały czas na głos.
Po studiach chciałabym pracować w branży turystycznej, ale póki co cieszę się życiem studenckim w WSJO.

ŚWIAT JĘZYKA – JĘZYKI ŚWIATA

Rozwój w obszarze współczesnego, żywego języka dający swobodę komunikacji i intuicję językową w każdej sytuacji od codziennej po biznesową. Znajomość współczesnego świata, tego co dziś wyznacza trendy społeczne i kulturowe danego obszaru językowego. Pewność językowa, która pozwala swobodnie wyrażać opinię, prezentować poglądy, korzystać z wiedzy, skutecznie się komunikować. Rozwinięte kompetencje przyszłości jak praca w zespole, prowadzenie projektu, wielozadaniowość, przetwarzanie informacji, kształcone nie w sali wykładowej, a podczas programu praktyk. Umiejętności społeczne pozwalające nawiązywać relacje, rozumieć emocje, poznawać innych i siebie. Poznawanie języka przewagą zajęć praktycznych nad teorią dające umiejętności i wiedzę. Lingwistyka współczesna – nowoczesne studia językowe.

POZNAJ WSJO

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij