SKANDYNAWISTYKA JĘZYK NORWESKI

NOWOCZESNE STUDIA JĘZYKOWE LINGWISTYKA WSPÓŁCZESNA

Nowoczesna gospodarka. Stabilne społeczeństwo. Atut znajomości języka.
Praktyczna znajomość współczesnego języka.

Od kilku lat dużym zainteresowaniem wśród kandydatów na studia cieszą się języki skandynawskie. Ogromna liczba osób chcących uczyć się języka norweskiego nie dziwi – Norwegia należy do krajów najwyżej rozwiniętych w Europie, z atrakcyjnymi zarobkami i jednocześnie położona jest w bliskim sąsiedztwie z Polską.

Wyższa Szkoła Języków Obcych daje możliwość studiowania języka norweskiego we współczesnej, ukierunkowanej na praktykę formie. Studia te łączą dwa kluczowe elementy: intensywną naukę języka oraz kompetencje związane z poruszaniem się w globalnym świecie biznesu.

Program studiów jest wzbogacony o blok praktyk zawodowych organizowanych przez Uczelnię.

MOCNE STRONY STUDIOWANIA

Wyższa Szkoła Języków Obcych od 22 lat prowadzi nowoczesne studia językowe rozbudowując i zmieniając ich program w rytm ewolucji współczesnego świata i potrzeb studentów. Od zawsze studia nasze charakteryzuje nacisk na kształcenie praktycznych umiejętności językowych.

Studia wspieramy platformą e-learningową dającą dostęp do dodatkowych materiałów i źródeł. Chętnie korzystamy z multimediów, sale wyposażone są w tablice multimedialne i projektory. Zajęcia z translacji realizowane są w kabinach tłumaczeniowych wyposażonych w pełen system konferencyjnego tłumaczenia symultanicznego.

Księgozbiór uczelni oraz dostęp do źródeł w Internecie zapewniają studentom możliwość czerpania z aktualnych zasobów wiedzy.

Uczelnię tworzymy wspólnie. Zarówno wykładowcy jak i studenci tak z Polski jak i z zagranicy mają równe prawa we współtworzeniu środowiska sprzyjającego rozwijaniu się w oczekiwanym przez młodych ludzi kierunku.

Naszym studentom oferujemy wsparcie w codziennym życiu akademickim. W tym celu powołaliśmy Rzecznika Spraw Studenckich oraz Opiekuna ds. Osób z Niepełnosprawnością, którzy na co dzień udzielają pomocy naszym studentom.

Wyższa Szkoła Języków Obcych jest dobrze przygotowana do prowadzenia zajęć w czasach dynamicznie zmieniającej się sytuacji zdrowotnej. Podczas zdalnego nauczania zajęcia realizowane były on-line w czasie rzeczywistym zgodnie z planem studiów. Dodatkowo, studenci korzystali z możliwości indywidualnych konsultacji i tutoringu. Wspierani byli także rozbudowaną platformą distance learning. Doświadczenia, jakie zebraliśmy oraz wyposażenie i technologia, w jakie zainwestowaliśmy sprawiają, że prowadzone zajęcia zdalne charakteryzuje wysoka skuteczność.

DLA KOGO

Oferta przeznaczona jest dla osób, które posiadają świadectwo dojrzałości.

CZAS TRWANIA

Studia I stopnia trwają
3 lata (6 semestrów).

FORMA STUDIÓW

Studia I stopnia są dostępne zarówno w trybie stacjonarnym (zajęcia od poniedziałku do piątku), jak i niestacjonarnym (zajęcia w piątki w godzinach popołudniowo-wieczornych oraz soboty i niedziele). Wszystkie zajęcia odbywają się na Uczelni.

POZNAJ WSJO

STUDIA STACJONARNE / STUDIA NIESTACJONARNE

POZNAJ HISTORIE NASZYCH STUDENTÓW

Mam na imię Natalia i jestem absolwentką Wyższej Szkoły Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu. Odkąd pamiętam fascynowałam się tym jak wiele języków jest na świecie i tym, że miejsce w którym się urodziliśmy definiuje jaki jest 

nasz język ojczysty. Kiedyś przeszkodą w komunikacji między ludźmi na całym świecie były czynniki geograficzne, wysokie góry czy rozległe doliny, ale teraz, w dobie Internetu i ogromnych możliwości podróży, jedyną przeszkodą, aby w pełni poznawać nowe kultury i komunikować się w międzynarodowym środowisku, zdają się być  nasze umiejętności językowe, które nabywamy jako dziecko, a później rozwijamy. W miarę dorastania zaczęłam rozumieć, że mój język ojczysty wcale mnie nie ogranicza. Myślę, że każdy ma w sobie potencjał, aby opanować język, nawet taki z drugiego końca globu i to na naprawdę dobrym poziomie. W szkole podstawowej uczyłam się języka angielskiego i niemieckiego, a w liceum wybrałam francuski jako język dodatkowy. Język norweski odkryłam na krótki czas przed studiami. Kiedy przyszło do wyboru kierunku, wiedziałam, że chcę zdecydować się na studia językowe. Weszłam na stronę WSJO i zobaczyłam ofertę rekrutacyjną  z językiem norweskim. Sprawdziłam jak brzmi ten język i bardzo mi się spodobał. Odkryłam jak

niesamowitym krajem jest Norwegia i poczułam, że nauka języka norweskiego na WSJO to jest to co wybieram! Cieszę się, że moja uczelnia pozwoliła mi na naukę języka kraju fiordów, Norwegii, i że wykładowcy tej uczelni przenieśli góry, by nauczyć mnie tego języka od podstaw do zaawansowanego poziomu! Jakby ktoś mnie zapytał, czy polecam tę uczelnię, odpowiem bez żadnych wątpliwości, że tak. To tutaj poznałam moich najlepszych przyjaciół, a tych którzy po studiach wyjechali, mogę odwiedzać w Norwegii. Wykładowcy w Wyższej Szkole Języków Obcych, w tym mój promotor, byli dla mnie źródłem inspiracji, a najciekawsze zajęcia wspominam z sentymentem. Dzięki uczelni odbyłam praktyki studenckie, które dały mi fundament do znalezienia pracy, w której się odnalazłam. 

Jestem wdzięczna wszystkim, którzy towarzyszyli mi w pokonywaniu wyzwań jakie niesie za sobą nauka języka, i że razem ze mną dołożyli parę lat do historii tej uczelni, której częścią możesz stać się i Ty!

ŚWIAT JĘZYKA – JĘZYKI ŚWIATA

Rozwój w obszarze współczesnego, żywego języka dający swobodę komunikacji i intuicję językową w każdej sytuacji od codziennej po biznesową. Znajomość współczesnego świata, tego co dziś wyznacza trendy społeczne i kulturowe danego obszaru językowego. Pewność językowa, która pozwala swobodnie wyrażać opinię, prezentować poglądy, korzystać z wiedzy, skutecznie się komunikować. Rozwinięte kompetencje przyszłości jak praca w zespole, prowadzenie projektu, wielozadaniowość, przetwarzanie informacji, kształcone nie w sali wykładowej, a podczas programu praktyk. Umiejętności społeczne pozwalające nawiązywać relacje, rozumieć emocje, poznawać innych i siebie. Poznawanie języka przewagą zajęć praktycznych nad teorią dające umiejętności i wiedzę. Lingwistyka współczesna – nowoczesne studia językowe.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij