ANGLISTYKA

Anglistyka cieszy się największą popularnością wśród kandydatów na studia językowe. To zrozumiałe, ponieważ znajomość języka angielskiego stanowi bezwzględny atut w zdobyciu interesującej pracy w edukacji, biznesie, dyplomacji, turystyce i w wielu innych dziedzinach opartych o kontakty międzynarodowe.
Anglistyka to nie tylko nauka języka obcego. Kładziemy nacisk na poprawność gramatyczną, płynną wymowę i rozwój słownictwa. Umiejętności te wzbogacone są nauką oraz przedmiotami z zakresu kultury i literatury danego kraju. W ramach filologii angielskiej oferujemy naukę drugiego języka obcego. Do wyboru: niemiecki, hiszpański, francuski na różnych poziomach zaawansowania, również od podstaw. Znajomość dwóch języków pozwoli Ci zdobyć wysoko cenione na rynku pracy umiejętności.

Praktyczna nauka języka:

 • konwersacje i słownictwo;
 • gramatyka w komunikacji;
 • fonetyka w komunikacji;
 • pisanie tekstów użytkowych i akademickich.

Przedmioty kształcenia ogólnego:

 • ochrona własności intelektualnej;
 • zastosowanie badań humanistycznych w praktyce;
 • aplikacje mobilne w nauce języków obcych.

Przedmioty kierunkowe:

 • gramatyka opisowa;
 • historia literatury;
 • wiedza o krajach obszaru językowego.

Studia stacjonarne:

 • Mediator językowy
 • Język angielski w ruchu pasażerskim
 • Akademia trenera

Warunkiem utworzenia grupy jest zapisanie się min. 12 osób.

Studia niestacjonarne:
Od trzeciego roku studenci realizują moduł specjalizacyjny, w skład którego wchodzą przedmioty przygotowujące do zawodu tłumacza, organizatora i propagatora kultury, oraz warsztaty z wybranych zagadnień z historii i kultury Anglii i USA.

W ramach filologii angielskiej oferujemy naukę drugiego języka obcego. Do wyboru: niemiecki, hiszpański, francuski* na różnych poziomach zaawansowania, również od podstaw. Znajomość dwóch języków pozwoli Ci zdobyć wysoko cenione na rynku pracy umiejętności.
* utworzenie grupy przy min. 12 osobach

Studenci anglistyki korzystają z programów umożliwiających studiowanie za granicą. Najbardziej popularny, Erasmus+, umożliwia wyjazd na semestr lub rok do jednej z partnerskich uczelni WSJO.

Wyjątkową ofertą jest natomiast Program 2+2, umożliwiający dwuletnie studia w Wielkiej Brytanii i zdobycie dwóch dyplomów: polskiego licencjatu i brytyjskiego BA. Więcej informacji na stronie www.bwz.wsjo.pl

Studenci mogą się ubiegać zarówno o stypendia socjalne jak i naukowe. Żeby otrzymać stypendium socjalne, w poprzednim roku akademickim student musiał wykazać się dochodami na osobę w rodzinie, które nie przekraczały kwoty 1051 zł netto oraz spełnić warunki wynikające z przepisów o świadczeniach rodzinnych.

Stypendium Rektora dla najlepszych studentów przyznawane jest studentom, których średnia nie jest niższa niż 4,2 lub takim, którzy wykazali się osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi. Wysokość stypendium za wyniki w nauce wynosi od 300 – 1100 zł/m-c w zależności od średniej.

STUDIA STACJONARNE / STUDIA NIESTACJONARNE

 6 RAT
W SEMESTRZE
5 RAT
W SEMESTRZE
STACJONARNE500 zł590 zł
NIESTACJONARNE400 zł470 zł
 1. Kandydat powinien legitymować się zdanym pisemnym egzaminem maturalnym z języka angielskiego:
  — powyżej 70% poziom podstawowy,
  — powyżej 30% poziom rozszerzony.
 2. Osoby legitymujące się maturą sprzed 2005 r. są zobowiązane do napisania testu wstępnego.
 3. Z testu zwolnione są osoby legitymujące się odpowiednimi certyfikatami (FCE, CAE, CPE, TOEFL) nie starszymi niż 3 lata.
 1. Dokonanie rejestracji on-line na stronie internetowej Uczelni.
 2. Złożenie kompletu dokumentów w Biurze Rekrutacyjnym Uczelni:
  — kopii świadectwa dojrzałości (oryginał do wglądu),
  — 1 zdjęcia (format jak na dowód).
 3. Podpisanie umowy o naukę.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij