JAPONISTYKA

Od wielu lat japonistyka cieszy się ogromnym powodzeniem wśród naszych kandydatów. Kierunek ten przyciąga prawdziwych pasjonatów kultury orientu. Rosnąca fascynacja Krajem Kwitnącej Wiśni nie dziwi – coraz więcej azjatyckich koncernów otwiera placówki swoich firm w Europie, przez co znajomość języka japońskiego może stać się największym atutem w przyszłej karierze zawodowej.

Praktyczna nauka języka:

 • komunikacja;
 • konwersacje i słownictwo;
 • konwersacje;
 • nauka pisma japońskiego;
 • gramatyka w komunikacji.

Przedmioty kształcenia ogólnego:

 • ochrona własności intelektualnej;
 • zastosowanie badań humanistycznych w praktyce;
 • aplikacje mobilne w nauce języków obcych.

Przedmioty kierunkowe:

 • gramatyka opisowa;
 • językoznawstwo współczesne;
 • wiedza o krajach obszaru językowego.

W ramach japonistyki oferujemy także naukę drugiego języka obcego — angielskiego na różnych poziomach zaawansowania. Znajomość dwóch języków pozwala zdobyć wysoko cenione na rynku pracy umiejętności.

Cykliczne spotkania w murach Uczelni gromadzą miłośników kultury japońskiej – studentów japonistyki i ich przyjaciół oraz naszych japońskich wykładowców. Na spotkania chętnie przychodzą również przyszli studenci. Spotkania mają na celu przybliżenie fascynującej kultury Japonii. W świat tego wyjątkowego kraju wprowadzają gości przygotowane przez studentów prezentacje – m. in. na temat tradycyjnej muzyki japońskiej, niezwykłych japońskich wynalazków, różnic kulturowych dzielących Japonię i kraje Zachodu. Z dużym entuzjazmem przyjmowane są pokazy kaligrafii przygotowane przez nauczyciela pisma japońskiego i studentów. Uczestnicy pokazów mogą nie tylko dowiedzieć się więcej na temat sztuki pisania, ale także własnoręcznie zapisać kilka znaków japońskiego alfabetu fonetycznego. Ogromną ciekawość wzbudza pokaz strojów japońskich sztuk walk. Intensywne przeżycia po pokazie walk łagodzi pokaz sztuki układania bukietów – Ikebany. Niecodzienne spotkanie z kulturą Japonii budzi zawsze duże zainteresowanie wśród wszystkich przybyłych, dla wielu z nich spotkania te są impulsem do podjęcia studiów orientalnych w WSJO.

Studenci mogą się ubiegać zarówno o stypendia socjalne jak i naukowe. Żeby otrzymać stypendium socjalne, w poprzednim roku akademickim student musiał wykazać się dochodami na osobę w rodzinie, które nie przekraczały kwoty 1051 zł netto oraz spełnić warunki wynikające z przepisów o świadczeniach rodzinnych.

Stypendium Rektora dla najlepszych studentów przyznawane jest studentom, których średnia nie jest niższa niż 4,2 lub takim, którzy wykazali się osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi. Wysokość stypendium za wyniki w nauce wynosi od 300 – 1100 zł/m-c w zależności od średniej.

STUDIA STACJONARNE

 6 RAT
W SEMESTRZE
5 RAT
W SEMESTRZE
STACJONARNE500 zł590 zł

Na japonistykę kandydaci są przyjmowani na podstawie złożenia kompletu wymaganych dokumentów do wyczerpania limitu miejsc.

 1. Rejestracja on-line na stronie internetowej Uczelni.
 2. Złożenie kompletu dokumentów w Biurze Rekrutacyjnym Uczelni:
  — kopii świadectwa dojrzałości (oryginał do wglądu),
  — 1 zdjęcia (format jak na dowód).
 3. Podpisanie umowy o naukę.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij