
studia podyplomowe
WIRTSCHAFTSDEUTSCH
Te studia to Twoja przepustka do skutecznej komunikacji biznesowej po niemiecku. Warsztaty, ćwiczenia i praktyka oparta na realnych sytuacjach zawodowych. Nauczysz się mówić pewnie, konkretnie i przekonująco. Poprowadzisz prezentację, negocjacje, napiszesz profesjonalnego maila i bez problemu odnajdziesz się w języku branżowym. Dla tych, którzy chcą działać – po niemiecku.

O STUDIACH
WIRTSCHAFTSDEUTSCH
STUDIA PODYPLOMOWE
O STUDIACH
WIRTSCHAFTSDEUTSCH
STUDIA PODYPLOMOWE
Dlaczego warto wybrać studia Wirtschaftsdeutsch?
Nawet w swoim własnym języku musimy się niekiedy zastanowić, czy chodzi o przychód czy dochód? Czy akcyza to podatek? I czy możemy zamiennie mówić o zarządzie i radzie nadzorczej firmy? Rozumienie tych terminów i ich właściwe użycie oznacza konieczność opanowania przynajmniej podstaw branżowego języka z zakresu ekonomii, prawa i finansów, zwanego przez językoznawców profesjolektem.
Studia podyplomowe Wirtschaftsdeutch wprowadzają słuchaczy w taki właśnie profesjolekt .

Kadra dydaktyczna
złożona jest z doświadczonych wykładowców akademickich posiadających wszechstronne praktyczne doświadczenia z zakresu pracy dla biznesu i w biznesie. Wykładowcy są zarówno nauczycielami akademickimi jak i lektorami współpracującymi z poważnymi klientami korporacyjnymi z regionu Wielkopolski i całego kraju, a także tłumaczami, którzy na co dzień stosują strategie i techniki ćwiczone na zajęciach.
Jeśli chcesz mówić językiem biznesu – precyzyjnie, profesjonalnie i z pewnością siebie – dołącz do nas!
HISTORIE
NASZYCH STUDENTÓW

Moją przygodę z anglistyką rozpoczęłam w 2018 roku. Od zawsze uwielbiałam naukę języków obcych i wiązałam z tym przyszłość. Moim marzeniem było zostanie stewardessą. Studia we WSJO okazały się jeszcze lepsze niż przypuszczałam, było bardzo dużo interesujących przedmiotów, przemiła atmosfera, kompetentni wykładowcy, czułam, że bardzo się rozwijam. Po trzech intensywnych latach zakończyłam studia z chęcią kontynuacji dalej, lecz udało mi się zdobyć pracę w wymarzonym zawodzie. Zdecydowałam się na rozwijanie kariery i tak trafiłam do linii lotniczych gdzie zostałam stewardessą oraz wyjechałam za granicę. Obecnie jestem członkiem personelu pokładowego u narodowego przewoźnika.

Mam na imię Zosia i kończę właśnie pierwszy rok germanistyki. Język niemiecki zaczął mnie fascynować już w pierwszej klasie liceum i szybko stał się moim ulubionym przedmiotem, a pomysł, żeby iść na germanistykę pojawił się tak naprawdę dopiero trzy miesiące przed maturą, kiedy zorientowałam się jak mało czasu zostało mi nauki tego przedmiotu. Nie wyobrażałam sobie, żeby praca, jaką włożyłam w naukę tego języka skończyła się tylko na maturze. Germanistyka w WSJO wydała się, więc idealnym kierunkiem i nie pomyliłam się. Wykładowcy, którzy przekazują nam wiedzę dotyczącą języka niemieckiego, robią to z dużą pasją, co tylko pogłębia moją fascynację tym językiem.

Cześć! Mam na imię Olga i jestem studentką trzeciego roku hispanistyki. Jestem bardzo zadowolona ze swojego wyboru studiów, ponieważ wiem, że jestem tu gdzie powinnam być, a moją miłość do języka hiszpańskiego poszerzało dowiadywanie się o historii i kulturze Hiszpanii. Jeśli chodzi o wykładowców, moją sympatię zdobył w szczególności dr hab. Antonio Lopez Gonzalez. Jest On native speakerem, więc dwukrotnie bardziej przyswaja się język mając z Nim zajęcia. Poza tym ma zawsze dobrą energię i w nietuzinkowy sposób potrafi przekazać najbardziej żmudne zagadnienia.
Możliwości po studiach językowych jest wiele, a pozytywów, które z tego płynął jeszcze więcej – spróbujcie a przekonacie się sami.

Mam na imię Natalia i jestem absolwentką Wyższej Szkoły Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu. W szkole podstawowej uczyłam się języka angielskiego i niemieckiego, a w liceum wybrałam francuski, jako język dodatkowy. Język norweski odkryłam na krótki czas przed studiami. Weszłam na stronę WSJO i zobaczyłam ofertę z językiem norweskim. Odkryłam jak niesamowitym krajem jest Norwegia i poczułam, że nauka języka norweskiego na WSJO to jest to, co wybieram! Jakby ktoś mnie zapytał, czy polecam tę uczelnię, odpowiem bez żadnych wątpliwości, że tak. To tutaj poznałam moich najlepszych przyjaciół, a tych, którzy po studiach wyjechali, mogę odwiedzać w Norwegii.

Na co dzień pracuję jako nauczyciel języka angielskiego w szkole podstawowej i uczę klasy 4-8. WSJO to dla mnie idealne miejsce, aby kontynuować naukę i pogodzić ją z pracą zawodową. Super jest to, że już w tak krótkim czasie nawiązałam wartościowe znajomości, które mam nadzieję przetrwają po opuszczeniu murów uczelni. Jeśli chodzi o wykładowców to zawsze można liczyć na ich pomoc, szczególnie na mgr Katarzynę Matschi, która zawsze służy pomocną ręką, a zajęcia z nią są ciekawe przez to, że jest zawsze przygotowana i profesjonalna. Po ukończeniu studiów magisterskich chciałabym pracować na lotnisku i odprawiać pasażerów. Podróże i latanie to kolejny powód, dla których kontynuuję studia filologiczne.