STUDIA STACJONARNE / STUDIA NIESTACJONARNE

LINGWISTYKA WSPÓŁCZESNA

JĘZYK - KARIERA

Studia te rozwijają w obszarze współczesnego języka angielskiego, dając swobodę komunikacji i intuicję językową w każdej sytuacji – od codziennej po biznesową. Studenci uczestniczą też w warsztatach kompetencji miękkich, projektują swoją ścieżkę kariery, nabywają wiedzę o psychologii komunikacji i wywierania wpływu. Są to studia dla osób, chcących osiągnąć wysoki poziom znajomości języka angielskiego mocno osadzony w kontekstach kultury i współczesnego społeczeństwa.
Ich atutem jest program zorientowany na język, z przewagą zajęć praktycznych o charakterze ćwiczeniowym i warsztatowym. W ramach studiów tworzone są także grupy od podstaw.

WYBRANE PRZEDMIOTY

 • język angielski w komunikacji;
 • konwersacje;
 • gramatyka i pisanie;
 • fonetyka i słuchanie;
 • język obcy w firmie.
 • technologia informacyjna;
 • człowiek i społeczeństwo;
 • świat polityki, świat gospodarki XXI wieku.
 • pragmalingwistyka;
 • wiedza o języku współczesnym;
 • wstęp do kultury współczesnej obszaru języka angielskiego;
 • świadome przyswajanie języka;
 • wystąpienia publiczne;
 • polityka językowa.

– język branżowy w komunikacji i konwersacji;
– warsztat tłumaczenia pisemnego;
– warsztat tłumaczenia ustnego;
– struktury językowe w użyciu.

FILOLOGIA ANGIELSKA

KULTURA - KOMUNIKACJA

Studia adresujemy do osób, dla których celem jest biegłość w posługiwaniu się językiem angielskim wsparta głęboką świadomością kontekstów społeczno-kulturowych. Absolwenci powinni opanować język na poziomie C1 i zdobyć przygotowanie literaturoznawcze, kulturoznawcze oraz wszechstronną wiedzę o historii i społeczeństwach krajów anglojęzycznych.
Studia te, klasycznemu kształceniu filologicznemu nadają praktyczny wymiar. Zapewniają dużą ilość zajęć praktycznej nauki języka wzbogacone możliwością zdobycia umiejętności przydatnych w pracy zawodowej. Obejmują ponadto dwa moduły zawodowe, których celem jest upraktycznienie kompetencji językowych.

WYBRANE PRZEDMIOTY

 • praktyczna nauka języka angielskiego – komunikacja;
 • praktyczna nauka języka angielskiego – wymowa;
 • praktyczna nauka języka angielskiego – struktury językowe w użyciu;
 • komunikacja w firmie;
 • projektowanie ścieżki kariery.
 • drugi język obcy (do wyboru niemiecki, hiszpański, francuski);
 • drugi język obcy w firmie.
 • ikony literatury angielskiej;
 • ikony literatury amerykańskiej;
 • wystąpienia publiczne w języku polskim i angielskim;
 • podstawy zarządzania.

TŁUMACZENIA USTNE
– warsztat tłumaczenia ustnego – język specjalistyczny;
– strategie tłumaczeniowe w tłumaczeniu ustnym.

TŁUMACZENIA PISEMNE SPECJALISTYCZNE
– warsztat tłumaczenia pisemnego – język ekonomiczny;
– techniki tłumaczenia tekstów użytkowych.

SPECJALISTA JĘZYKOWY W PRZEDSIĘBIORSTWIE
– tłumaczenia w praktyce;
– międzykulturowa kompetencja komunikacyjna.

DLA KOGO

Oferta przeznaczona jest dla osób, które posiadają świadectwo dojrzałości.

CZAS TRWANIA

Studia I stopnia trwają 3 lata (6 semestrów).

FORMA STUDIÓW

Studia I stopnia są dostępne zarówno w trybie stacjonarnym (zajęcia od poniedziałku do piątku), jak i niestacjonarnym (zajęcia w piątki w godzinach popołudniowo-wieczornych oraz soboty i niedziele). Wszystkie zajęcia odbywają się na Uczelni.

MOCNE STRONY STUDIOWANIA

Wyższa Szkoła Języków Obcych od 22 lat prowadzi nowoczesne studia językowe rozbudowując i zmieniając ich program w rytm ewolucji współczesnego świata i potrzeb studentów. Od zawsze studia nasze charakteryzuje nacisk na kształcenie praktycznych umiejętności językowych.

Studia wspieramy platformą e-learningową dającą dostęp do dodatkowych materiałów i źródeł. Chętnie korzystamy z multimediów, sale wyposażone są w tablice multimedialne i projektory. Zajęcia z translacji realizowane są w kabinach tłumaczeniowych wyposażonych w pełen system konferencyjnego tłumaczenia symultanicznego.

Księgozbiór uczelni oraz dostęp do źródeł w Internecie zapewniają studentom możliwość czerpania z aktualnych zasobów wiedzy.

Uczelnię tworzymy wspólnie. Zarówno wykładowcy jak i studenci tak z Polski jak i z zagranicy mają równe prawa we współtworzeniu środowiska sprzyjającego rozwijaniu się w oczekiwanym przez młodych ludzi kierunku.

Naszym studentom oferujemy wsparcie w codziennym życiu akademickim. W tym celu powołaliśmy Rzecznika Spraw Studenckich oraz Opiekuna ds. Osób z Niepełnosprawnością, którzy na co dzień udzielają pomocy naszym studentom.

Wyższa Szkoła Języków Obcych jest dobrze przygotowana do prowadzenia zajęć w czasach dynamicznie zmieniającej się sytuacji zdrowotnej. Podczas nauczania zajęcia realizowane były on-line w czasie rzeczywistym zgodnie z planem studiów. Dodatkowo korzystali z możliwości indywidualnych konsultacji i tutoringu. Wspierani byli także rozbudowaną platformą distance learning. Doświadczenia, jakie zebraliśmy oraz wyposażenie i technologia, w jakie zainwestowaliśmy sprawiają, że prowadzone zajęcia zdalne charakteryzuje wysoka skuteczność.

POZNAJ WSJO

POZNAJ HISTORIE NASZYCH STUDENTÓW

Moją przygodę z anglistyką rozpoczęłam w 2018 roku, kiedy tuż po zdanej maturze podjęłam studia w tym kierunku na Wyższej Szkole Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego. Od zawsze uwielbiałam naukę języków obcych i wiązałam z tym przyszłość. Moim marzeniem było zostanie stewardessą, uważałam, że wybór studiów związanych z nauką języka obcego pomoże mi w realizacji moich marzeń.

Do wyboru Wyższej Szkoły Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego skłonił mnie szeroki wybór kierunków dostępnych na tej uczelni oraz możliwość wyboru pomiędzy brytyjską lub amerykańską wymową. Moje zainteresowanie Wielką Brytanią pozwoliło mi na poznawanie kultury, historii oraz samego języka w ciekawy sposób. Studia okazały się jeszcze lepsze niż przypuszczałam, było bardzo dużo interesujących przedmiotów, przemiła atmosfera, kompetentni wykładowcy, czułam, że bardzo się rozwijam. Zwracałam dużą uwagę na poprawną wymowę dlatego ważnymi zajęciami dla mnie były te związane z fonetyką prowadzone przez wspaniałą wykładowczynie. Przygotowywanie się do egzaminów nie zawsze było lekkie, ale systematyczna nauka oraz chęć poznawania języka pomagały w uzyskaniu dobrych wyników na egzaminach. Po trzech intensywnych latach zakończyłam studia z chęcią kontynuacji dalej, lecz udało mi się zdobyć pracę w wymarzonym zawodzie. Zdecydowałam się na rozwijanie kariery i tak trafiłam do linii lotniczych gdzie zostałam stewardessą oraz wyjechałam za granicę. Obecnie jestem członkiem personelu pokładowego u narodowego przewoźnika.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij