Jaki format ma egzamin?

International Certificate dostępny jest na sześciu poziomach zaawansowania – A1 (Foundation Level), 1, 2, 3, 4, 5. Można go zdawać w wygodnej formie komputerowej w dowolnym miejscu (w szkole, w pracy lub w domu) lub tradycyjnej, „papierowej”, w jednym z autoryzowanych centrów egzaminacyjnych.

O egzaminie PEiC CBT – format komputerowy (online)

Egzamin w nowoczesnej formie komputerowej zdawać można wygodnie w szkole, w pracy lub w domu, korzystając z opcji zdalnego monitoringu dla zwiększenia bezpieczeństwa. Po zapisie na egzamin, zdający samodzielnie dokonuje rezerwacji dogodnego dla siebie terminu egzaminu.

Oto jak wygląda test zdawany w domu, w szkole lub w biurze z wykorzystaniem opcji zdalnego monitoringu:

The remote proctoring test experience – Pearson English International Certificate

 

 

Wynik egzaminu w formacie komputerowym dostępny jest już po 2 tygodniach od ukończenia testu.

Końcowy certyfikat potwierdza praktyczne umiejętności zdającego, a towarzyszący mu raport wyników zapewnia szczegółową informację o kompetencjach kandydata, z podziałem na umiejętności językowe wraz z rekomendacjami materiału do dalszej pracy.

Wszystkie umiejętności oceniane są podczas jednej sesji egzaminacyjnej, trwającej nie dłużej niż 2 godziny. Na każdym poziomie test składa się z dwóch części i kombinacji następujących typów zadań:

Cześć 1 – Słuchanie i mówienie (czas trwania: od 40 do 55 minut) – czytanie na głos, opis obrazka, powtarzanie ze słuchu, rozumienie rozmowy, rozumienie tekstu mówionego, słuchanie z czytaniem, słuchanie z pisaniem.

Część 2 – Czytanie i pisanie (czas trwania: od 40 do 55 minut) – wybór obrazka (poziomy A1- A2), krótkie odpowiedzi na pytania (poziomy B1-C2), wybór słowa lub frazy, czytanie z pisaniem z pamięci, krótka wypowiedź pisemna.

Szczegółowe informacje o strukturze egzaminu w formacie komputerowym, wraz z praktycznymi wskazówkami i przewodnikiem, znajdują się na globalnej stronie egzaminu.

Pearson English International Certificate

A1 – 665 zł
A2 – 730 zł
B1 – 795 zł
B2 – 860 zł
C1 – 925 zł
C2 – 990 zł

O egzaminie PEiC – format tradycyjny

Aktualne terminy sesji egzaminacyjnych Pearson English International Certificate znajdują się w zakładce – Terminarz “Harmonogram egzaminów”.

Wyniki egzaminów dostępne są w ciągu 6 tygodni od daty egzaminu.

CZĘŚĆ PISEMNA składa się z dziewięciu sekcji i sprawdza umiejętności słuchania, czytania i pisania. Zawiera m.in. pytania wielokrotnego wyboru, pytania wymagające krótkich odpowiedzi pisemnych, jak również dłuższe wypowiedzi pisemne.

CZĘŚĆ USTNA składa się z dwóch lub trzech części, zależnie od poziomu i trwa od 3,5 do 6 minut. Zadaniami są dyskusja, opis obrazka oraz rozmowa z odgrywaniem roli.

A1 – 440 zł
A2 – 470 zł
B1 – 580 zł
B2 – 700 zł
C1 – 750 zł
C2 – 820 zł

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij