Celem studiów Język niemiecki-warsztat nauczyciela jest zapoznanie z metodami nowoczesnego nauczania języków obcych w praktyce, z nowymi podręcznikami i materiałami dydaktycznymi, aplikacjami i innymi narzędziami technologii informacyjnej przydatnymi do nauczania zdalnego oraz usprawnienie kompetencji językowej.

DLA KOGO

Oferta przeznaczona jest dla osób, które ukończyły studia I lub II stopnia.

CZAS TRWANIA

Zajęcia odbywają się przez 2 semestry, łącznie 180 godzin zajęć.

STUDIA PODYPLOMOWE ON-LINE

FORMA ZAJĘĆ

  • warsztat metodyczny z opracowaniem konspektów lekcji
  • dyskusja z wymianą argumentów
  • prowadzenie lekcji w grupie
  • warsztat językowy

FORMA STUDIÓW

Zajęcia odbywają się w soboty oraz niedziele, co 2 tygodnie (tryb zdalny w formie synchronicznej i asynchronicznej/E-learning).

Nauczyciel języka obcego powinien nie tylko stale pracować nad swoją kompetencją językową, ale również doskonalić swój warsztat metodyczny, wprowadzać na lekcjach aktualne materiały z obszaru wiedzy o krajach jak i nowatorskie elementy dyskusji.
W dobie cyfryzacji i kształcenia zdalnego nie można zapominać o korzystaniu z aplikacji i innych narzędzi technologii informacyjnej.

Studia te stanowią idealną propozycję dla nauczycieli języka niemieckiego, zarówno rozpoczynających karierę w placówka oświaty, jak i doświadczonych dydaktyków, którzy chcieliby odświeżyć wiedzę metodyczną z perspektywy nauczania, usprawnić umiejętności językowe, wejść w rolę nauczającego i uczącego się równocześnie.

Studia podyplomowe kończą się przygotowaniem projektu zaliczeniowego przez Słuchaczy, którzy  samodzielnie lub w parach albo grupach wybierają temat w oparciu o zaproponowane przez prowadzących interdyscyplinarne ujęcia wybranych zagadnień. Projekt może mieć formę eseju, analizy, raportu, prezentacji itp. lub opracowania z podaniem literatury. Jego celem jest umożliwienie Słuchaczom zgłębienia zagadnień, które ich szczególnie interesują pod kierunkiem specjalistów z danej dziedziny, którzy wskażą adekwatne źródła. 
Kończąc studia, Słuchacz otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Terminarz zajęć zostanie udostępniony w późniejszym terminie.

PROGRAM/MODUŁY

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij