PEARSON ENGLISH INTERNATIONAL CERTIFICATE

/EGZAMIN

PEARSON ENGLISH INTERNATIONAL CERTIFICATE

/EGZAMIN

Wyższa Szkoła Języków Obcych w Poznaniu jest Akredytowanym Centrum Egzaminacyjnym Pearson English International Certificate (PEIC) oferującym możliwość zdobycia MIĘDZYNARODOWEGO CERTYFIKATU potwierdzającego znajomość języka angielskiego ogólnego na różnych poziomach zaawansowania. Egzaminy PEIC kierowane są do osób powyżej 13 roku życia. pragnących zdobyć honorowane na świecie potwierdzenie kompetencji językowych w zakresie języka angielskiego.

W Polsce PEIC jest uznawany przez:

 • Ministerstwo Edukacji i Nauki jako potwierdzenie kompetencji językowych dla osób pragnących NAUCZAĆ JĘZYKA ANGIELSKIEGO W PRZEDSZKOLACH;
 • przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w procesie rekrutacji do SŁUŻBY CYWILNEJ;
 • przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych przy organizacji APLIKACJI DYPLOMATYCZNO-KONSULARNEJ; 
 • PEIC daje także zwolnienie z egzaminu DOKTORANCKIEGO z języka angielskiego.

International Certificate dostępny jest na sześciu poziomach zaawansowania – A1 (Foundation Level), 1, 2, 3, 4, 5. Można go zdawać:

 • COMPUTER-BASED – w wygodnej formie komputerowej w dowolnym miejscu (w szkole, w pracy lub w domu);
 • PAPER-BASED – tradycyjnej, „papierowej”, w naszym autoryzowanym centrum egzaminacyjnym.

TERMINY EGZAMINÓW

 • Aktualne terminy sesji egzaminacyjnych Pearson English International
 • Certificate znajdują się w zakładce  HARMONOGRAM EGZAMINÓW.

KIEDY WYNIK?

 • Wyniki egzaminów dostępne są w ciągu 6 tygodni od daty egzaminu.

STRUKTURA EGZAMINU

 • CZĘŚĆ PISEMNA składa się z dziewięciu sekcji i sprawdza umiejętności słuchania, czytania i pisania. Zawiera m.in. pytania wielokrotnego wyboru, pytania wymagające krótkich odpowiedzi pisemnych, jak również dłuższe wypowiedzi pisemne.
 • CZĘŚĆ USTNA składa się z dwóch lub trzech części, zależnie od poziomu i trwa od 3,5 do 6 minut. Zadaniami są dyskusja, opis obrazka oraz rozmowa z odgrywaniem roli.

KIEDY I GDZIE?

Egzamin w nowoczesnej formie komputerowej zdawać można wygodnie w szkole, w pracy lub w domu, korzystając z opcji zdalnego monitoringu dla zwiększenia bezpieczeństwa. Po zapisie na egzamin, zdający samodzielnie dokonuje rezerwacji dogodnego dla siebie terminu egzaminu.

Oto jak wygląda test zdawany w domu, w szkole lub w biurze z wykorzystaniem opcji zdalnego monitoringu:

KIEDY WYNIKI?

Wynik egzaminu w formacie komputerowym dostępny jest już po 2 tygodniach od ukończenia testu.

Końcowy certyfikat potwierdza praktyczne umiejętności zdającego, a towarzyszący mu raport wyników zapewnia szczegółową informację o kompetencjach kandydata, z podziałem na umiejętności językowe wraz z rekomendacjami materiału do dalszej pracy.

STRUKTURA EGZAMINU

Wszystkie umiejętności oceniane są podczas jednej sesji egzaminacyjnej, trwającej nie dłużej niż 2 godziny. Na każdym poziomie test składa się z dwóch części i kombinacji następujących typów zadań:

Cześć 1 – Słuchanie i mówienie (czas trwania: od 40 do 55 minut) – czytanie na głos, opis obrazka, powtarzanie ze słuchu, rozumienie rozmowy, rozumienie tekstu mówionego, słuchanie z czytaniem, słuchanie z pisaniem.

Część 2 – Czytanie i pisanie (czas trwania: od 40 do 55 minut) – wybór obrazka (poziomy A1- A2), krótkie odpowiedzi na pytania (poziomy B1-C2), wybór słowa lub frazy, czytanie z pisaniem z pamięci, krótka wypowiedź pisemna.

Szczegółowe informacje o strukturze egzaminu w formacie komputerowym, wraz z praktycznymi wskazówkami i przewodnikiem, znajdują się na globalnej stronie egzaminu.

POZIOM JĘZYKOWYCOMPUTER-BASEDPAPER-BASED
A1 665 ZŁ 440 ZŁ
A2 730 ZŁ 470 ZŁ
B1 795 ZŁ 580 ZŁ
B2 860 ZŁ 700 ZŁ
C1 925 ZŁ 750 ZŁ
C2 990 ZŁ 820 ZŁ

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij