NOWOŚĆ!

JĘZYK ANGIELSKI

WARSZTAT NAUCZYCIELA

Celem studiów Język angielski-warsztat nauczyciela jest zapoznanie z metodami nowoczesnego nauczania języków obcych w praktyce, z nowymi podręcznikami i materiałami dydaktycznymi, aplikacjami i innymi narzędziami technologii informacyjnej przydatnymi do nauczania zdalnego oraz usprawnienie kompetencji językowej.

Studia te stanowią idealną propozycję dla nauczycieli języka angielskiego, zarówno rozpoczynających karierę w placówka oświaty, jak i doświadczonych dydaktyków, którzy chcieliby odświeżyć wiedzę metodyczną z perspektywy nauczania, usprawnić umiejętności językowe, wejść w rolę nauczającego i uczącego się równocześnie.

Profesjonalny nauczyciel języka obcego powinien nie tylko stale pracować nad swoją kompetencją językową, ale również doskonalić swój warsztat metodyczny, wprowadzać na lekcjach aktualne materiały z obszaru wiedzy o krajach jak i nowatorskie elementy dyskusji.
W dobie cyfryzacji i kształcenia zdalnego nie można zapominać o korzystaniu z aplikacji i innych narzędzi technologii informacyjnej.

Studia prowadzone są on-line w systemie zaocznym i trwają 2 semestry obejmujące łącznie 180 godzin zajęć.
Zajęcia prowadzone są w różnych formach: warsztat, panel dyskusyjny, zajęcia interaktywne, prezentacja.
Metody pracy obejmują niezbędny komponent pracy własnej słuchaczy, którzy odnoszą optymalną korzyść z godzin kontaktowych pod warunkiem systematycznego przygotowywania się do nich (samodzielne pogłębianie wiedzy merytorycznej i językowej, samodzielna eksploracja i analiza różnorodnych zagadnień).
Dlatego część zajęć zaplanowano jako indywidualną pracę w czasie własnym słuchaczy, którzy mogą dzięki temu samodzielnie zgłębiać poszczególne zagadnienia i poświęcać im taką ilość czasu, jaką uznają za stosowną biorąc pod uwagę posiadaną wiedzę i zainteresowania.

 1. Nowoczesne strategie nauczania-przegląd.
 2. Aplikacje mobilne w nauczaniu języków obcych.
 3. Kształcenie zdalne – modele lekcji.
 4. Kształcenie stacjonarne-modele lekcji.
 5. Nauczyciel jako trener i moderator.
 6. Komunikacja w języku.
 7. Gramatyka praktyczna.
 8. Fonetyka praktyczna.

Projekt zaliczeniowy to przygotowywany przez słuchaczy, samodzielnie lub w parach przykład praktycznego zastosowania nabytej wiedzy i umiejętności.
Może obejmować formę:

 • ustnej prezentacji połączonej z dyskusją;
 • pisemną w postaci eseju, analizy, raportu, sprawozdania w odniesieniu do stanu faktycznego lub opracowania z podaniem literatury.

Projekt polega na przedstawieniu propozycji rozwiązania problemu, analizie przypadku z uwzględnieniem przyczyn zaistniałej sytuacji i proponowanych rozwiązań.

STUDIA PODYPLOMOWE ON-LINE

  ZA SEMESTR
Z GÓRY
ZA ROK
Z GÓRY
CZESNE 1400 zł 2600 zł

Kandydat powinien legitymować się dyplomem ukończenia studiów wyższych I lub II stopnia oraz znajomością języka angielskiego minimum na poziomie B2.
Kopie dokumentów prosimy przesyłać na adres info@wsjo.pl 

 1.  Rejestracja elektroniczna na www.wsjo.pl.
 2. Dostarczenie dokumentów do Biura Rekrutacyjnego lub wysłanie
  kopii dokumentów na adres info@wsjo.pl
 3. Podpisanie umowy o naukę.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij