NOWOŚĆ!

JĘZYK NIEMIECKI

W LOGISTYCE

Celem studiów „Język niemiecki w logistyce”, jest przygotowanie słuchaczy do pracy z tekstami oraz skutecznej komunikacji w języku polskim i obcym, w branży logistyczno-transportowej.

Studia te stanowią idealną propozycję dla wszystkich, którzy pracują w sektorach branży logistycznej i transportowej lub zamierzają podjąć pracę w tych obszarach w firmach międzynarodowych, z kapitałem polskim i/lub niemieckim.

Oferta kierunku łączy wiedzę specjalistyczną z warsztatem języka branżowego.
Słuchacze zapoznają się z podstawowymi zasadami w logistyce i transporcie, poznają strategie zarządzania zasobami ludzkimi w tym sektorze, poznają tajniki języka niemieckiego branżowego w mowie i piśmie dzięki pracy na przykładach autentycznych sytuacji komunikacyjnych i dokumentów będących w obiegu branży transportowej i logistycznej, w tym zapytań ofertowych, dokumentów przewozowych, dokumentów celnych w transporcie międzynarodowym, dokumentacji związanej z magazynowaniem i transportem towarów.

Studia prowadzone są on-line w systemie zaocznym i trwają 2 semestry obejmujące łącznie 180 godzin zajęć.
Zajęcia prowadzone są w różnych formach: warsztat, panel dyskusyjny, zajęcia interaktywne, prezentacja.
Metody pracy obejmują niezbędny komponent pracy własnej słuchaczy, którzy odnoszą optymalną korzyść z godzin kontaktowych pod warunkiem systematycznego przygotowywania się do nich (samodzielne pogłębianie wiedzy merytorycznej i językowej, samodzielna eksploracja i analiza różnorodnych zagadnień).
Dlatego część zajęć zaplanowano jako indywidualną pracę w czasie własnym słuchaczy, którzy mogą dzięki temu samodzielnie zgłębiać poszczególne zagadnienia i poświęcać im taką ilość czasu, jaką uznają za stosowną biorąc pod uwagę posiadaną wiedzę i zainteresowania.

 1. Logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw.
 2. Zarządzanie zasobami ludzkimi w firmie transportowej.
 3. Obsługa klienta.
 4. Język obsługi administracyjnej.
 5. Dystrybuowanie i magazynowanie w języku polskim i języku niemieckim.
 6. Tłumaczenie praktyczne w logistyce.
 7. Komunikacja w języku niemieckim.

Projekt zaliczeniowy to przygotowywany przez słuchaczy, samodzielnie lub w parach przykład praktycznego zastosowania nabytej wiedzy i umiejętności.
Może obejmować formę:

 • ustnej prezentacji połączonej z dyskusją;
 • pisemną w postaci eseju, analizy, raportu, sprawozdania w odniesieniu do stanu faktycznego lub opracowania z podaniem literatury.

Projekt polega na przedstawieniu propozycji rozwiązania problemu, analizie przypadku z uwzględnieniem przyczyn zaistniałej sytuacji i proponowanych rozwiązań.

STUDIA PODYPLOMOWE ON-LINE

 ZA SEMESTR
Z GÓRY
ZA ROK
Z GÓRY
CZESNE1600 zł3000 zł

Kandydat powinien legitymować się dyplomem ukończenia studiów wyższych I lub II stopnia oraz znajomością języka niemieckiego minimum na poziomie A2.
Kopie dokumentów prosimy przesyłać na adres info@wsjo.pl 

 1.  Rejestracja elektroniczna na www.wsjo.pl.
 2. Dostarczenie dokumentów do Biura Rekrutacyjnego lub wysłanie
  kopii dokumentów na adres info@wsjo.pl
 3. Podpisanie umowy o naukę.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij