O UCZELNI
WSJO to największa uczelnia filologiczna w Polsce. Jak pokazuje raport wydawnictwa Perspektywy dotyczący wyższych szkół zawodowych, Wyższa Szkoła Języków Obcych w Poznaniu jest obecnie największą niepaństwową uczelnią filologiczną w Polsce. Silną pozycję WSJO potwierdzają również wyniki innych ogólnopolskich rankingów uczelnianych.
Około 2000 osób studiuje tu na studiach I i II stopnia. Jesteśmy uczelnią ogólnopolską. Studenci przybywają do nas ze wszystkich województw, nawet z tak odległych od Poznania jak podlaskie czy podkarpackie. W WSJO kształcą się również studenci z zagranicy m.in. z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoch, Francji, Turcji i Ukrainy.

CZAS NA STUDIA JĘZYKOWE

  • jedna z największych uczelni filologicznych w Polsce
  • nowoczesna oferta edukacyjna
  • uczelnia przyjazna studentom
  • wysoki poziom nauczania

WARTO STUDIOWAĆ FILOLOGIĘ
Filologia należy do nielicznej dziedziny studiów humanistycznych, których ukończenie przygotuje cię do konkretnego zawodu. Nasi studenci wśród planów na przyszłość najczęściej wymieniają zatrudnienie w charakterze tłumacza języków obcych, pracę w mediach lub w branży turystycznej, staże i naukę za granicą, pracę w europejskich koncernach z siedzibą w Polsce lub w organizacjach międzynarodowych.
Filologia to nie tylko pomysł na fascynujące studia. To pomysł na życie. Jeśli jesteś ciekawy świata, z pasją poznajesz nowe kraje, ich kulturę, jeśli interesują cię ludzie, ich historie i poglądy na życie – są to studia dla Ciebie.

NASI WYKŁADOWCY
Nasi wykładowcy to profesjonaliści. Są wymagający, ale przyjaźni wobec studentów, rozumieją ich potrzeby i sposób patrzenia na świat.
W ciągu paru lat udało nam się stworzyć doświadczoną kadrę dydaktyczną, którą stanowi:

100 pracowników naukowych, w tym ponad 30 z tytułem profesora lub doktora, native speakers z następujących krajów: Japonia, Chiny, Wielka Brytania, Niemcy, Hiszpania.
Wokół WSJO skupiliśmy najlepszych fachowców – specjalistów językowych z poznańskiego uniwersytetu oraz praktyków najpopularniejszych zawodów – poznańskich dziennikarzy, informatyków, specjalistów w zakresie turystyki i ekonomii.

Dbamy o to, aby relacje między lektorami i studentami układały się jak najlepiej, dlatego przeprowadzamy ankiety, w których studenci wypowiadają się na temat swoich wykładowców. Wsłuchujemy się w ich uwagi i wyciągamy wnioski, które wpływają na treść szkoleń, przeprowadzanych dla naszej kadry.