/ UCZELNIA

WSJO to największa uczelnia filologiczna w Polsce. Jak pokazuje raport wydawnictwa Perspektywy dotyczący wyższych szkół zawodowych, Wyższa Szkoła Języków Obcych w Poznaniu jest obecnie największą niepaństwową uczelnią filologiczną w Polsce. Silną pozycję WSJO potwierdzają również wyniki innych ogólnopolskich rankingów uczelnianych.
Około 2000 osób studiuje tu na studiach I i II stopnia. Jesteśmy uczelnią ogólnopolską. Studenci przybywają do nas ze wszystkich województw, nawet z tak odległych od Poznania jak podlaskie czy podkarpackie. W WSJO kształcą się również studenci z zagranicy m.in. z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoch, Francji, Turcji i Ukrainy.

  • jedna z największych uczelni filologicznych w Polsce
  • nowoczesna oferta edukacyjna
  • uczelnia przyjazna studentom
  • wysoki poziom nauczania

Filologia należy do nielicznej dziedziny studiów humanistycznych, których ukończenie przygotuje cię do konkretnego zawodu. Nasi studenci wśród planów na przyszłość najczęściej wymieniają zatrudnienie w charakterze tłumacza języków obcych, pracę w mediach lub w branży turystycznej, staże i naukę za granicą, pracę w europejskich koncernach z siedzibą w Polsce lub w organizacjach międzynarodowych.
Filologia to nie tylko pomysł na fascynujące studia. To pomysł na życie. Jeśli jesteś ciekawy świata, z pasją poznajesz nowe kraje, ich kulturę, jeśli interesują cię ludzie, ich historie i poglądy na życie – są to studia dla Ciebie.

Nasi wykładowcy to profesjonaliści. Są wymagający, ale przyjaźni wobec studentów, rozumieją ich potrzeby i sposób patrzenia na świat.
W ciągu paru lat udało nam się stworzyć doświadczoną kadrę dydaktyczną, którą stanowi 100 pracowników naukowych, w tym ponad 30 z tytułem profesora lub doktora, native speakers z następujących krajów: Japonia, Chiny, Wielka Brytania, Niemcy, Hiszpania.
Wokół WSJO skupiliśmy najlepszych fachowców – specjalistów językowych z poznańskiego uniwersytetu oraz praktyków najpopularniejszych zawodów – poznańskich dziennikarzy, informatyków, specjalistów w zakresie turystyki i ekonomii.

Dbamy o to, aby relacje między lektorami i studentami układały się jak najlepiej, dlatego przeprowadzamy ankiety, w których studenci wypowiadają się na temat swoich wykładowców. Wsłuchujemy się w ich uwagi i wyciągamy wnioski, które wpływają na treść szkoleń, przeprowadzanych dla naszej kadry.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij