ZAWODOWE

/PRAKTYKI

ZAWODOWE

/PRAKTYKI

Studenci kierunku Lingwistyka współczesna w ramach programu mają przewidziane 725h praktyk zawodowych. Szczegółowy podział godzin, które mają być zrealizowane na danym semestrze:

 • semestr III – 50h,
 • semestr IV – 350h,
 • semestr V – 275h,
 • semestr VI – 45h.

Dodatkowo przewidziano 5h na spotkania z koordynatorem praktyk.

Studenci kierunku Filologia angielska (II stopień) w ramach programu mają przewidziane 375h praktyk zawodowych. Szczegółowy podział godzin, które mają być zrealizowane na danym semestrze:

 • semestr I – 50h,
 • semestr II – 125h,
 • semestr III – 125h,
 • semestr IV – 80h.

W tym przewidziano 15h na spotkania z koordynatorem praktyk oraz 30h kształcenia zdalnego.

 • semestr III – 50h,
 • semestr IV – 350h,
 • semestr V – 275h,
 • semestr VI – 45h.

Dodatkowo przewidziano 5h na spotkania z koordynatorem praktyk.

 • Praktyka/staż/praca w firmie, która spełnia wymogi naszego programu praktyk; mogą to być korporacje międzynarodowe, polskie oddziały firm zagranicznych, małe i średnie przedsiębiorstwa, biura tłumaczeń, biura podróży, szkoły językowe, urzędy oraz inne jednostki administracji publicznej. Uczelnia posiada podpisane porozumienia z pracodawcami, którzy będą mogli przyjąć określoną liczbę praktykantów. Są to przeważnie firmy międzynarodowe na terenie Polski, w których wykorzystuje się do pracy języki obce, a także które dają możliwość zapoznania się z zasadami funkcjonowania dużych organizacji.
 • Warsztaty z pracodawcami – spotkania z przedstawicielami firm, w których wykorzystuje się w pracy języki obce, zajęcia z instytucjami szkoleniowymi, fundacjami i innymi placówkami, które wspierają studentów w pierwszych krokach na ścieżce zawodowej. Współpracujemy też z firmami szkoleniowymi, dzięki którym można uzyskać dodatkowe umiejętności oraz wiedzę praktyczną np. z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej.
 • Praktyki w ramach programu Erasmus+ – to możliwość wyjazdu do krajów Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Student sam szuka miejsca, w którym chce pracować i potwierdza tam możliwość odbycia praktyk w ramach programu Erasmus+. Jeżeli proces rekrutacyjny zostanie zakończony pozytywnie przez przyszłego pracodawcę, wówczas student potwierdza praktykę, obowiązki i czas trwania wyjazdu, a następnie wypełnia wymagane dokumenty z uczelni.
 • Kształcenie zdalne – informacje oraz zadania na naszej platformie edukacyjnej, mające na celu zapoznanie studentów z możliwościami samokształcenia, z wydarzeniami na uczelni, wewnętrznymi rekrutacjami wspierającymi działania naszej uczelni.

Program praktyk przewiduje określoną liczbę godzin na poszczególne formy realizacji praktyk zawodowych.

 1. Gromadzenie doświadczeń związanych z pracą zawodową, zapoznanie studenta ze specyfiką środowiska zawodowego, zasadami funkcjonowania organizacji działającej w warunkach gospodarczych,
 2. Poznanie zasad organizacji pracy: struktury organizacyjnej, podziału kompetencji, procedur, planowanie pracy,
 3. Kształtowanie konkretnych umiejętności zawodowych związanych bezpośrednio z miejscem odbywania praktyki,
 4. Doskonalenie tzw. „softskills” – umiejętności organizacji pracy własnej, pracy zespołowej, efektywnego zarządzania czasem, sumienności, odpowiedzialności za powierzone zadania,
 5. Doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem obcym w sytuacjach zawodowych.

Koordynator ds. praktyk zawodowych – mgr Katarzyna Krasin
praktyki@wsjo.pl

pokój 106 – I piętro (budynek WSJO przy ul.Różanej 17a)

DYŻURY
Środa 13-15, wybrane soboty 10-13.

Prosimy o wcześniejsze umawianie się drogą mailową na spotkanie.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij